Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2014 r.

25 stycznia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Żuczek

- Bać

- Soroka

- Madera

2. (9:30) Po mszy św. katecheza przedślubna w salce kominkowej. Wejście od strony drogi.

3. Dziś przeżywamy 61 Światowy Dzień Trędowatych.

4. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Kapłani udadzą się do chorych od godz. 8:30. Wieczorem po mszy św. różaniec w duchu fatimskim.

5. W okresie mrozów sanitariaty są zamknięte ze względu na możliwość zamarznięcia wody co już miało miejsce, zwłaszcza, że już wielokrotnie zdarzało się , że drzwi w zimie były otwarte na oścież.
W niedzielę można skorzystać z WC w domu rekolekcyjnym. Wejście od strony podwórza.

6. W tym tygodniu świetlica dla dzieci i młodzieży będzie otwarta w godzinach od 11:00 do 16:00. Szczegółowy plan zajęć będzie można zobaczyć w internecie na stronie parafii i świetlicy.

7. W przyszłą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania. Dzieci I komunijne przychodzą z Rodzicami na mszę św. o godz. 9:30 i przynoszą swoje świece chrzcielne. Dzieci otrzymają modlitewniki. Poświęcenie gromnic przed mszami dopołudniowymi.

8. Dzień 2 lutego jest Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zakony męskie i żeńskie, a także powołania do nich. Zgodnie z zarządzeniem Księży Biskupów w całej Polsce wspieramy także materialnie zakony, klasztory klauzurowe sióstr. W naszej diecezji sa takie dwa klasztory: siostry karmelitanki w Rzeszowie i siostry Wizytki w Jaśle. Część dzisiejszej składki przeznaczymy na w/w cel.

9. Gość niedzielny zawiera dodatkowo płytę z utworami Mozarta w cenie numeru.

10. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11:20 będzie z nami modlić się zespół „Kompanija” śpiewając kolędy w czasie mszy św. i dając krótki koncert kolęd i pastorałek po mszy św.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na pogorzelców, zebrane w ubiegła niedzielę do puszek. Zebrano 3372 zł. Zostaną one przekazane poszkodowanym.

12. W piątek rozpoczniemy msze św. gregoriańskie za śp. Ks. Władysława Aszklara naszego pierwszego proboszcza.

13. Intencje mszalne.