Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016 r.

  17 grudnia 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016 r.

 

  1. Dziękujemy Panom rejonowym za ich posługę odwiedzin rodzin, a wszystkim rodzinom za ich przyjęcie oraz ofiary złożone na wspomniane wcześniej potrzeby parafii. „Bóg zapłac”.
  2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: LIB, BIAŁY, GAJDEK, KALANDYK, KALANDYK, ŻUCZEK, KUŚNIERZ.
  3. W poniedziałek spowiedź w Zabierzowie i Kielanówce. We wtorek spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w godz. od 900-1200 oraz 1500-1800 z przerwami. Msza Święta o godz. 1800. W czwartek całodniowa spowiedź  w Boguchwale do późnych godzin wieczornych, dlatego Msza Święta będzie tylko rano.
  1. Obok zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia i Msza Święta będzie tylko rano. Nie ma postu, ale wypada zachować wielowiekową tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wieczorem zanim zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej odmówmy modlitwę i połammy się opłatkiem. Nie stawiajmy alkoholu na wigilijnym stole. Cieszmy się, że Bóg stał się człowiekiem i że znowu i jeszcze jesteśmy razem. Zadbajmy, by tego wieczoru nikt nie czuł się samotny. Postarajmy się, aby ktoś przez prymitywne zachowania nie zakłócił pokoju tej nocy. Pasterka o północy. W całej diecezji zbierane są ofiary na fundusz obrony życia. U nas nie zbieramy na Pasterce żadnych ofiar, ale podzielimy się tym, co złożycie na Mszach Świętych w ciągu dnia.
  1. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę z tym, że nie ma Mszy Świętej wieczornej.
  2. W poniedziałek św. Szczepana – drugi dzień świąt. Msze Święte jak w Boże Narodzenie.
  3. Zgłoszenie do Sakramentu Chrztu w 2-gi dzień świąt przyjmujemy we środę po Mszy Świętej wieczornej.