Ogłoszenia parafialne – IV niedziela Adwentu– 20 grudzień 2015 r.

  20 grudnia 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu. Na środę prosimy parafian z następujących rodzin:

Lib,
Migut,
Skwirski Bogdan,
Bobeł,
Pociask,
Nowak,
Warzocha.

2. Wyrażamy wdzięczność Panom rejonowym za ich posługę odwiedzin rodzin, a wszystkim rodzinom za ich przyjęcie, oraz ofiary złożone na potrzeby parafii. „Bóg zapłać”.

3. We wtorek spowiedź adwentowa w Boguchwale. Do późnych godzin wieczornych będą posługiwać wszyscy kapłani z dekanatu. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej wieczornej, tylko rano.

4. Również we wtorek na godzinę 20:00 zapraszamy młodzież do naszego kościoła na spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do młodzieży pełnoletniej. Mamy nadzieję, że zdąży do nas dojechać gość ze świadectwem doświadczenia ostatnich spotkań z Ojcem Świętym w różnych zakątkach świata.

5. Siostra wraz z DSM-em i Ministrantami przygotowała program kolędników misyjnych. Błogosławieństwo i ich rozesłanie odbędzie się podczas Mszy Świętej 27 grudnia (niedziela) o 09:30. Kolędnicy będą odwiedzać Wasze domy w dniach 28-31 grudnia od około 09:00 do 13:00. Zebrane ofiary zostaną przekazane Fundacji Papieskiego Dzieła Misyjnego – Dzieci dla Madagaskaru.

6. We środę 23 grudnia Adoracja grupy intronizacyjnej NSPJ przed Mszą Świętą od godziny 15:50. Bezpośrednio po Mszy Świętej sprzątanie kościoła. Jak już wcześniej zostało zapowiedziane nie będzie sprzątania w poniedziałek.

7. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta tylko rano. Nie ma postu, ale wypada zachować wielowiekową tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. Wieczorem, zanim zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej odmówimy modlitwę wspólną, przeczytamy Ewangelię i połamiemy się opłatkiem. Nie stawiamy alkoholu na wigilijnym stole. Cieszymy się z narodzenia Pana Jezusa, oraz z tego, że znowu i jeszcze jesteśmy razem. Zadbajmy, by nikt tego wieczoru nie był samotny.

9. Postarajmy się również, by nikt przez prymitywne zachowania nie zakłócił Bożego pokoju tej nocy.

10. Pasterka o północy. W całej diecezji zbierane są wtedy ofiary na fundusz obrony życia. U nas tej zbiórki nie będzie, ale podzielimy się ofiarą złożoną na tacę w Boże Narodzenie.

11. W piątek w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte jak w każdą niedzielę, z tym, że nie ma Mszy Świętej wieczorem.

12. W sobotę Świętego Szczepana – drugi dzień Świąt. Obowiązuje taki sam porządek Mszy Świętych jak w Boże Narodzenie.

13. Na Święta przygotowaliśmy trochę więcej prasy katolickiej. Są to numery bardziej obszerne, lub podwójne.