Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 r.

  20 grudnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

 1. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wyraża wdzięczność za ofiary złożone na leczenie chorego dziecka przy rozprowadzaniu pierniczków. „Bóg zapłać”.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu. Na wtorek wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

- Dziedzic

- Kucharzyk

- Pieniążek

- Siara

- Ziemniak

- Lantenszleger

3. We środę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta tylko rano o godz. 7:00. Nie ma postu, ale wypada zachować wielowiekową tradycją niespożywania pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Najpierw odmawiamy modlitwę, czytamy Pismo Święte, łamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia i je przyjmując. Na wigilijnym stole nie stawiamy alkoholu. Cieszymy się, że Pan Jezus się narodził oraz, że znowu i jeszcze jesteśmy razem. Zadbajmy o to, by tego wieczoru nikt nie był samotny. Postarajmy się, by nikt przez prymitywne działanie nie zakłócił Bożego pokoju tej świętej Nocy.

4. O północy Pasterka. W całej diecezji zabierają wtedy ofiary na fundusz obrony życia. U nas nie zbieramy na pasterce, ale podzielimy się tym co złożycie na tacę w Boże Narodzenie w ciągu dnia.

5. We czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 7:30, 9:30, i 11:20. Nie ma mszy wieczornej.

6. W piątek św. Szczepana Męczennika – drugi dzień świąt. Msze św. jak w Boże Narodzenie. Też nie będzie mszy wieczornej. Po mszach św. święcimy owies. Księża Biskupi udzielają dyspenzy od pokarmów mięsnych na ten dzień.

7. Na święta przygotowaliśmy więcej prasy katolickiej. Są to numery bardziej obszerne, a Niedziela zawiera płytę z kolędami, stąd cena wyższa.

8. Wyrażamy wdzięczność panom rejonowym za odwiedziny w rodzinach naszej parafii i rozdawanie opłatków z listem duszpasterzy, a wszystkim rodzinom za ich przyjęcie oraz ofiary złożone na rzecz parafii. „Bóg zapłać”.

9. Zachęcamy do odwiedzenia i promowania wśród rodziny i znajomych nowej strony naszego domu rekolekcyjnego www.niechobrzrekolekcyjny.pl

10. Są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

11. Intencje mszalne.