Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013 r.

21 grudnia 2013       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7.00) Zapowiedzi

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Migut

- Skwirski

- Bobeł

- Pociask

3. Kto jeszcze nie zdążył skorzystać z sakramentu pokuty może to uczynić jutro przed mszą świętą rano i wieczorem oraz po mszy wieczornej do godz. 19.00.

4. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia msze św. tylko rano. Nie ma postu, ale wypada zachować wielowiekową tradycję niespożywania pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Najpierw odmawiamy modlitwę, czytamy ewangelię, łamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia i je przyjmując. Na wigilijnym stole nie stawiamy alkoholu. Cieszymy się, że Pan Jezus się narodził, że znowu i jeszcze jesteśmy razem. Zadbajmy, żeby tego wieczoru nikt nie był samotny.

5. Postarajmy się, by ktoś przez prymitywne działanie nie zakłócił Bożego pokoju tej nocy.

6. Pasterka o północy. W całej diecezji zbierają wtedy ofiary na fundusz obrony życia. U nas nie zbieramy w pasterkę, ale podzielimy się tym co złożycie na tacę w Boże Narodzenie w ciągu dnia.

7. We środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę o 7.30, 9.30, 11.20. Nie będzie mszy wieczorem.

8. We czwartek św. Szczepana – drugi dzień świąt. Poświęcenie owsa. Msze św. jak w Boże Narodzenie.

9.  Na święta przygotowaliśmy trochę więcej prasy katolickiej. Są to numery bardziej obszerne, bo podwójne i cena wyższa.

10. Intencje mszalne.