Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015r.

  25 kwietnia 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (9:30) Zapowiedzi.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. To bardzo ważna sprawa w Kościele. Pamiętamy o tym.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

- Samolej

- Kwasek

- Roman

- Płonka

- Janowski

- Dryja

- Kowalska

 

4. W I piątek 1 maja św. Józefa Robotnika przychodzi do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. O godz. 11:00 Droga krzyżowa ze świadectwami wyjścia z uzależnienia od alkoholu, a o godz. 12:00 msza św. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe z czytankami o misjonarzach. Róże kobiet prosimy o przychodzenie w miarę możliwości w komplecie w dniu odpowiadającym numerowi róży. Dzieci i młodzież prosimy o udział wg. tradycyjnego porządku: Pn. – kl. I i II                                                                                                                                                Wt – kl. III i IV                                                                                                                                                         Śr. – V i VI                                                                                                                                                               Czw. – kl. I gimnazjum                                                                                                                                          Pt. – kl. II i III gimnazjum                                                                                                                                      Sb. – młodzież szkół średnich

Księża Biskupi na 1 maja udzielają dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Sobota jest I sobotą miesiąca. Różaniec fatimski o godz. 16:00, o 16:30 nabożeństwo majowe, a po nim Msza Święta. Jest to także dzień flagi narodowej, którą należy wywiesić. Do chorych kapłani udają się w I piątek, a nie w sobotę bowiem decyzją ks. Biskupów i Kongregacji Watykańskiej uroczystość MB Królowej Polski zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja bo Niedziela Wielkanocna ma wyższą rangę w liturgii jak nasze narodowe święto Matki Bożej. A więc księża udają się do chorych od godz. 8:30. W kościele czcimy więc Matkę Bożą Królową Polski w sobotę mszą św. jak w każdą uroczystość lub niedzielę, a więc 7:30, 9:30, 11:20 i 16:30.

6. 3 maja odpust w Woli Zgłobieńskiej. Suma o godz. 11:00. Tamtejszy Ksiądz Proboszcz zaprasza. Jest to także Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja i dzieci modlitw za Polakow na emigracji.

7. Msza św. gregoriańskie za śp. Tadeusza Opalińskiego rozpoczną się u Księży Salwatorianów w Krakowie od 1 maja br.

8. Intencje mszalne.