Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła – 29.01.2017 r.

  31 stycznia 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne –IV Niedziela Zwykła – 29.01.2017 r.

 

1.Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: CEGLARZ SYLWESTER, CHMIEL, BŁASZCZYK, OLSZEWSKI, CHMIEL.

  1. We czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zapraszamy na msze św., które będą o godz. 7:00, 9:30, 15:00 i 18:00. Na każdej poświęcimy gromnice. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za żeńskie i męskie zgromadzenia zakonne. W całej Polsce wpieramy modlitwą i ofiarą zakony klauzurowe, a na potrzeby sióstr karmelitanek i wizytek z naszej diecezji można będzie złożyć ofiarę do koszyczka. W tym samym dniu przychodzą dzieci I Komunijne z rodzicami, przynosząc świece chrzcielne. Dzieci otrzymują książeczki do modlitwy. Msza św. w ich intencji o godzinie 18:00. W katedrze rzeszowskiej od godz. 10:15 rozpoczną się pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby modlitwy adoracyjne i msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.
  2. We środę 1 lutego rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych. Szczegóły na stronie: www.miriam.rzeszow.pl
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, z tej racji, że w czwartek jest święto Ofiarowania Pańskiego nie będzie wieczornej adoracji. Możliwość spowiedzi I piątkowej codziennie rano i wieczorem przed mszą św., a w piątek godzinę przed mszą św. wieczorną. W sobotę zaś po mszy wieczornej różaniec w duchu fatimskim.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  5. W dalszym ciągu zachęcamy do oglądania filmów o treści religijnej w kinie Zorza w Rzeszowie.
  6. Ogólnopolskie modlitewne nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów będzie na Jasnej Górze 1 lutego. Wyjazd z Rzeszowa sprzed katedry o godz. 14:00 i przy Urzędzie Marszałkowskim. Szczegóły co do zgłoszeń – telefony, koszt oraz konkretny program w gablocie w przedsionku.
  1. Msze św. gregoriańskie za śp. Ewę Pieniążek rozpoczną się 1. 02. w Libuszy.