Ogłoszenia parafialne IX Niedziela zwykła 2.06.2024 r.

  01 czerwca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

IX Niedziela zwykła 2.06.2024 r.

 

 1. (7.30)Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po Mszy św.
 2. Dziś przeżywamy dziękczynienie za jubileusz kapłaństwa księży rodaków: Ks. Tadeusza Kochanowicza (25 lat) i O. Jana Melchiora Wróbla (60 lat) oraz ks. Proboszcza Andrzeja Sroki(25 lat). Uroczysta Msza święta o 14.30. Po Mszy świętej wspólna biesiada na parkingu  kościelnym z poczęstunkiem dla wszystkich gości i uczestników uroczystości jubileuszowych. Dla dzieci przewidziane są dmuchańce a dla dorosłych śpiewy i tańce z muzyką na żywo – P. Stanisław Domarski znany nam saksofonista jazzowy z zespołem „Corona de Fakto” . Bóg zapłać wszystkim, którzy włożyli serce i poświęcili czas w przygotowanie tej parafiady.
 3. Panów z rejonu p. Adama Sowy proszę o prace przy demontażu mebli, boazerii i skuwaniu posadzki w zakrystii kościoła jutro rano od 7.30. Do prac przy demontażu galerii i skuwaniu posadzki na górze proszę o przygotowanie się Panów z rejonu P. Józefa Pieniążka na następny poniedziałek 10 czerwca od rana. Elektryków proszę o mobilizację w najbliższych dniach w pracach przy montażu instalacji w ścianach zakrystii i w posadzce na galeriach. Pracami elektrycznymi pokieruje p. Marian Kawa. Dziękujemy mu za przyjęcie tego trudnego zadania.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na poniedziałek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Zybura, Solecki, Wacław, Rzepka, Rzepka, Wapiński, Król, Koryl, Kieca, Kubacki
 5. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy świętej rannej do wieczornej.
 6. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św. W czwartek uroczysta procesja przed Mszą św. o 18.00. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.
 7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W I piątek miesiąca spowiedź pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną.
 9. Dzieci komunijne z rodzicami wyjeżdżają na pielgrzymkę do Dębowca w sobotę 8 czerwca o godz. 8.00 z parkingu kościoła.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet w przyszłą niedzielę po rannej Mszy świętej.
 11. Diecezjalny "dzień świętości małżeństw i rodzin" odbędzie się w następną niedzielę. Uroczysta Msza św. w katedrze Rzeszowskiej o godz. 15:00. Po Mszy św. Piknik Rodzinny w Parku Papieskim do godz. 20:00.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki wakacyjne do Wilna i Grecji. Szczegóły w gablocie i u ks. Rafała.
 13. (9.30, 11.30) Błogosławieństwo dzieci.
 14. Msze św. gregoriańskie z intencji od uczestników pogrzebu są odprawiane: za śp. Kazimierę Kalandyk w dniach 1-30 czerwca w klasztorze Karmelitów w Czernej, za śp. Annę Szeligę od 21 maja w Rzymie i śp. Michała Gargasia od 20 maja w Rzymie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.