Ogłoszenia parafialne – IX niedziela zwykła – 29 maj 2016 r.

  28 maja 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1. (09:30) Zapowiedzi:
 2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób angażowali się w godne przeżycie procesji Bożego Ciała, a więc tym, którzy przygotowywali ołtarze (wszystkie były pomysłowe
  z głębokim przesłaniem wiary), chórowi, scholii, liturgicznej służbie ołtarza, Panom Strażakom, rodzicom i dzieciom. Wszystkim Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian
  z następujących rodzin: KAWALEC, WRÓBEL, WRÓBEL, NOWACKI, LASOTA.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do licznego udziału. We czwartek zakończenie oktawy, oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków na Mszy Świętej o 18:00.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w katedrze. Z racji Uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek nie będzie adoracji wieczornej z racji zakończenia oktawy. Spowiadamy przed pierwszym piątkiem każdego dnia przed Mszami, zaś w piątek dodatkowo godzinę przed Mszą Świętą.
 8. W sobotę w rzeszowskiej katedrze zbierają się wszyscy kapłani z całej diecezji na Dzień Modlitwy o Świętość Kapłańską. Będzie to też 25 rocznica obecności Jana Pawła II
  w Rzeszowie. W związku z tym do chorych kapłani udadzą się od godziny 14:00.
 9. Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na 35 Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę
  w sobotę 18 czerwca. Szczegóły na afiszu.
 10. Na spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie wybiera się dwudziestodwuosobowa grupa młodzieży w ramach tak zwanego pełnego pakietu. Można jednak wybrać się „na własną rękę” na sobotę i niedzielę. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na to ważne wydarzenie, tym bardziej, że wnet nie trafi się taka okazja. Jeżeli kiedyś dzieci zapytają Was
  o spotkanie z Ojcem Świętym, będziecie mogli opowiedzieć właśnie o tym spotkaniu.
  Można zorganizować taki dwudniowy wyjazd autokarem. Jeżeli ktoś się tym zajmie i będą chętni, ogłosimy to w najbliższym czasie.
 11. Jak słyszeliśmy z listu Księży Biskupów za tydzień kanonizacja bł. Stanisława Papczyńskiego (będzie to czwarty Święty Stanisław z Polski). Na pewno będzie transmisja telewizyjna z Watykanu. Łączymy się wciąż duchowo z tą celebracją.
 12. Szkoła Podstawowa nr 2 w Niechobrzu Górnym organizuje w przyszłą niedzielę Dzień Szkoły
  i Rodziny. O godzinie 15:00 rozpocznie się program artystyczny i rozrywkowy.
  Organizatorzy zapraszają.