Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 27 kwietnia 2014 r

  26 kwietnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dzisiaj kanonizacja J. XXIII i J.P.II o godz. 10:00. Wypada, by każdy katolik i Polak chociaż duchowo łączył się z tą Watykańską Uroczystością. Msze święte jak zapowiadaliśmy będą dziś jeszcze o 9:15, 12:30 i 16:30. Po mszy św. o 9:15 można oglądać transmisję z Rzymu. Katecheza przedślubna w związku z tym rozpocznie się po zakończeniu transmisji czyli po godz. 12:00 w salce k0minkowej na plebanii.

2. Kto jeszcze nie wziął sobie Kanonizacyjnej Iskierki Miłosierdzia może to uczynić po mszach świętych bezpośrednio lub później do godz. 20:00. Zapaloną od Iskierki lampę lub świecę stawiamy wieczorem na stole, odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem spożywamy uroczystą wieczerzę w gronie rodzinnym, toż to przecież dziś wielkie święto w całej naszej Ojczyźnie.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Czudec

- Kieca

- Rusinek

- Gołąb

- Nalepa Zbigniew

 

4. We czwartek 1 maja w święto św. Józefa Robotnika rozpoczynamy nabożeństwa maryjne. Do adoracji prosimy róże kobiet wg. numerów róż. 1 Maja przychodzi do nas pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Msza św. pielgrzymkowa o godz. 11:00.

5. W sobotę Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. jak w zwykłą niedzielę. W Woli Zgłobieńskiej suma o godz. 11:00. Tamtejszy proboszcz zaprasza.

6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych kapłani udadzą się wyjątkowo w piątek o godz. 8:30, bo w sobotę jest uroczystość. Różaniec fatimski w sobotę po nabożeństwie majowym.

7. 2 maja jest dzień flagi narodowej. Wypada ją wywiesić.

8. Msze św. gregoriańskie za śp. Stefana Maderę zostaną odprawione 0d 1 do 30 czerwca w Nachodzie w Czechach przez polskiego duszpasterza.

9. Intencje mszalne.