Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014 r.

  12 kwietnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7:30) Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Rzepka

- Rzepka

- Młynarczyk

- Żybura

- Solecki

 

3.  Kto jeszcze nie skorzystał z sakramentu pokuty może to uczynić w poniedziałek w Zwięczycy oraz we wtorek w Zabierzowie i Kielanówce. Ci, którzy wrócą z zagranicy lub nie mieli możliwości niech skorzystają ze spowiedzi rano lub wieczorem przed mszą św. w pierwsze dni Wielkiego Tygodnia.

4. Porządek Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Msza Kzyżma Świętego w katedrze rzeszowskiej o godz. 10:00. Jest to dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza.

U nas Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 zaś Parafialna Godzina Święta wraz z katechezą wprowadzającą w liturgię Wielkiego Piątku przy ołtarzu adoracji o 21:30. O jej przeprowadzenie prosimy młodzież Ruchu Światło-Życie.

Wielki Piątek – Prywatna adoracja przy ciemnicy od godz. 8:00. Droga Krzyżowa o godz. 18:00. Rozpoczniemy ją na Rondzie. Następnie Liturgia Męki Pańskiej w Kościele. Gorzkie Żale o 21:30, a po nich ok. 22:15 Godzina czytań z katechezą wprowadzającą w Wielką Sobotę i Wigilię Paschalną dla młodzieży i wszystkich chętnych.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy. Tradycyjnie prosimy strażaków o honorową straż przy Bożym Grobie. Ofiary składane w Wielki Piątek przy krzyżu są przeznaczone na utrzymanie ośrodków katolickich w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – Prywatna adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7:00. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 10:00, 11:00, 12:00, w szkole na Górze o 11:00, w remizie o 12:30 i na stadionie o 13:00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:30. Przynosimy ze sobą świece. Na czas liturgii przerywamy adorację przy Bożym Grobie.

Niedziela Wielkanocna – Rezurekcja o godz. 6:30 następnie msze św, o 9:30 i 11:20. Nie będzie mszy wieczorem.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy św. jak w niedzielę z tym, że nie ma mszy wieczornej.

5. Intencje mszalne.