Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 20 marzec 2016 r.

  19 marca 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,
  1. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 17:00 (Gorzkie Żale będą o 16:00), zapowiadane wcześniej Misterium Męki Pańskiej. Prosimy o dostosowanie się do wskazań osób zabezpieczających teren. Okolicznościowe płyty misteryjne ze zdjęciami i filmem będzie można nabyć w Poniedziałek Wielkanocny w cenie 15 zł.
  2. We wtorek nie będzie Mszy Świętej wieczornej bowiem wszyscy kapłani będą spowiadać
    w Boguchwale do wieczora.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem, prosimy parafian z następujących rodzin: PELCZAR, KALANDYK, PELCZAR, CZUDEC, PORĘBA, RACHWALSKI.
  4. Porządek Triduum Paschalnego:

WIELKI CZWARTEK:

Msza Krzyżma Świętego w rzeszowskiej katedrze o godzinie 10:00. Jest to dzień spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza. U nas Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Parafialna Godzina Święta przy ołtarzu adoracji, czyli tzw. ciemnicy o godzinie 21:30. O jej przeprowadzenie prosimy Wspólnoty do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apostolstwo Dobrej Śmierci.

WIELKI PIĄTEK:

Prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 08:00. Droga Krzyżowa o godzinie 18:00. Zaczynamy ją od ronda w kierunku kościoła. Po niej Liturgia Męki Pańskiej w kościele. Gorzkie Żale
o godzinie 21:30. Ofiary złożone przy krzyżu w Wielki Piątek są przeznaczone na ratowanie życia
i zdrowia chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

Tradycyjnie prosimy Strażaków o honorową i modlitewną straż przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy.

WIELKA SOBOTA:

Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godziny 07:00. Poświęcenie pokarmów o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00, zaś w Szkole na Górze o 11:00, w remizie OSP o 12:00, a na stadionie o 12:45.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 19:00. Przynosimy ze sobą świece. Na czas liturgii przerywamy adorację przy Bożym Grobie.

NIEDZIELA WIELKANOCNA:

Rezurekcja o godzinie 06:30. Następne Msze Święte o 09:30 i 11:20. Nie będzie Mszy Świętej wieczorem. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w niedziele z tym, że również nie będzie Mszy Świętej wieczorem.