Ogłoszenia parafialne – NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018 r.

24 marca 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018 r.

1. Od jutra Msze Święte wieczorne będą o 18.00.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na środę i sobotę wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: PIENIĄŻEK, BUDA, CZECH, PIETRUCHA, PIETRUCHA, ZIOBRO, RYKAŁA, WARZOCHA.
  3. 3. Kto jeszcze nie skorzystał w Wielkim Poście z Sakramentu Pokuty i Pojednania może to uczynić w poniedziałek w Zabierzowie i Zwięczycy.
  4. We wtorek nie będzie Mszy Świętej wieczornej , ponieważ wszyscy kapłani wyjeżdżają na całodzienną spowiedź do późnych godzin wieczornych.
  5. Chrzest dzieci będzie w Wielką Sobotę i Poniedziałek Wielkanocny. Zgłoszenia można dokonać jeszcze w poniedziałek po Mszy wieczornej.
  6. TRIDUUM PACHALNE

WIELKI CZWARTEK: W Katedrze rzeszowskiej  Msza Krzyżma świętego o godz. 10.00. Jest to dzień spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza. U nas Msza Wieczerzy Pańskiej będzie
o 18.00. Godzina Święta przy ołtarzu adoracji do 21.30. O jej przeprowadzenie prosimy Wspólnotę do Intronizacji  Pana Jezusa na Króla Wszechświata oraz ADŚ.

WIELKI PIĄTEK:  Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu przy tzw. Ciemnicy od godz. 8.00. Droga Krzyżowa od ronda o godz. 18.00. Po niej Liturgia Męki Pańskiej. Gorzkie Żale  o 21.30. Ofiary składane w Wielki Piątek przy krzyżu są przeznaczone na pomoc, ratowanie zdrowia i życia chrześcijan cierpiących i prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Panów Strażaków  tradycyjnie prosimy o honorową i modlitewną straż przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy.

WIELKA SOBOTA: Prywatna adoracja przy Bożym Grobie  od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 10.00, 11.00, 12.00. W szkole na górze o 11.00, w remizie
o 12.00, na stadionie o 12.45. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 19.00. przynosimy ze sobą świece. Na czas Liturgii  przerywamy adorację Najświętszego Sakramentu.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: Rezurekcja o 6.30, następnie Msze Święte o godz. 9.30, 11.20. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Msze Święte, jak w każdą niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy Świętej wieczornej.

1. Dziś o 18.00 Misterium Męki Pańskiej.
  2. Int. mszalne: