Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 29 marca 2015r.

  28 marca 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dzisiaj o godz. 18:00 zapowiadane wcześniej Misterium Męki Pańskiej. Prosimy, aby samochody zostawiać u znajomych w pobliżu kościoła, bo nie będzie można parkować na górnym parkingu.

2. Ci co nie zdążyli skorzystać ze spowiedzi mogą to uczynić w poniedziałek w Zwięczycy i Mogielnicy lub we wtorek w Zabierzowie i Kielanówce albo wybrać się do Rzeszowa na „Noc konfesjonałów”.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz jego otoczenia i Parku Matki Bożej w ubiegłym tygodniu, a na wtorek wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

-

-

-

-

-

 

4. Zgłoszenia do chrztu w czasie świąt przyjmujemy w poniedziałek po mszy wieczornej.

5. Od jutra msze św. wieczorne w ciągu tygodnia będą o godz. 18:00.

6. Z tego powodu, że I sobota miesiąca wypada w Wielką Sobotę do chorych kapłani udadzą się tydzień później, czyli w oktawie Wielkanocnej.

7. Porządek Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek: Msza Krzyżma Świętego w katedrze o godz. 10:00. Jest to dzień spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza. U nas: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 zaś Parafialna Godzina Święta przy ołtarzu adoracji czyli tzw. ciemnicy o godz. 21:30. O jej przeprowadzenie prosimy Wspólnotę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wielki Piątek: Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00. Droga Krzyżowa o godz. 18:00. Zaczniemy ją od Ronda. Następnie Liturgia Męki Pańskiej w kościele. Gorzkie Żale o 21:30. Ofiary złożone przy krzyżu w Wielki Piątek są przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Tradycyjnie prosimy Panów Strażaków o honorową, modlitewną straż przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma dyspenzy.

Wielka Sobota: Prywatna adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7:00. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 10:00, 11:00, 12:00. W szkole na Górze o godz. 11:00, w remizie OSP o 12:00, a na stadionie o godz. 12;45. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00. Przynosimy ze sobą świece. Na czas liturgii przerywamy adorację Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie.

Niedziela Wielkanocna: Rezurekcja o godz. 6:30, następnie msza św. o godz. 9:30 i 11:20. Nie ma mszy wieczornem. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

8. Z tyłu za ławkami znajduje się List do Młodych papieża Franciszka. O wzięcie tego Listu prosimy młodzież, szczególnie starszą.

9. Intencje mszalne.