Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 9.04.2017 r.

  08 kwietnia 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 9.04.2017 r.

 

  1. (730) Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  2. (930) Zapowiedzi.
  3. Dzisiaj o godz. 1800 zapowiadane wcześniej Misterium Męki Pańskiej, które również będzie można oglądać na żywo na naszej stronie Internetowej. O1630 Gorzkie Żale, a po nich Msza Święta.
  4. Dziękujemy za sprzątanie Parku Matki Bożej, placu kościelnego i drogi oraz sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: PODHAJNY, PIWOWAR, PIWOWAR, STULIGŁOWA, BEMBEN, KRÓL.
  5. We wtorek nie będzie Mszy Świętej wieczornej, a tylko rano, ponieważ wszyscy kapłani wyjeżdżają na spowiedź do Boguchwały, która będzie trwać do godz. 1900.
  6. Porządek Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek:

W Katedrze rzeszowskiej Msza Święta Krzyżma o godz. 1000. Jest to dzień spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza z całej Diecezji. U nas Msza  Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Caritas naszej parafii po Mszy będzie rozprowadzać chlebki.  Godzina Święta przy ołtarzu adoracji o godz. 2130. O jej przeprowadzenie prosimy wspólnotę dla Intronizacji NSPJ oraz Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Wielki Piątek:

Prywatna adoracja przy tzw. „Ciemnicy” od godz. 800. Droga Krzyżowa o godz. 1800 i zaczniemy ją od Ronda. Po niej Liturgia Męki Pańskiej. Gorzkie Żale o 2130. Ofiary złożone przy Krzyżu w Wielki Piątek są przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Tradycyjnie prosimy Strażaków o honorową i modlitewną straż przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy.

Wielka Sobota:

Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 700. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 1000, 1100, 1200. W szkole na górze o 1100 i na stadionie o 1245. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 1900 i przynosimy ze sobą świece. Na czas Liturgii przerywamy adorację Najświętszego Sakramentu.

Niedziela Zmartwychwstania:

Rezurekcja o 630, następnie Msza Święta o 930 i 1120. Nie będzie Mszy Świętej Wieczornej.

  1. W Poniedziałek wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę, z tym, że również nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
  2. Zgłoszenia do Chrztu w czasie świąt przyjmujemy jutro, czyli w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.