Ogłoszenia parafialne-Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

  23 grudnia 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

          Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

 

  1. Z okazji Niedzieli Świętej Rodziny gratulujemy wszystkim małżonkom większych i mniejszych jubileuszy. A wszystkim życzymy radosnych świąt.
  2. Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz Ochrony Życia Poczętego a z dzisiejszej niedzieli na Instytut Teologiczny w Rzeszowie.
  3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na jutro wieczorem i czwartek rano prosimy rodziny: Ilnicki, Dąbrowski, Solecka, Szopiński, Świeca, Bębenek, Świeca i Świeca.
  4. W piątek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Msza święta z nabożeństwem wynagradzającym i przebłagalnym o 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  5. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze święte w porządku niedzielnym. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to I sobota miesiąca. Nie będzie wizyt u chorych. Zachęcamy, aby chorym włączyć transmisję on-line z kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Zmiana tajemnic dla mężczyzn po Mszy świętej rannej.
  7. Msze święte gregoriańskie od 1-30 stycznia będą odprawiane za następujące osoby: za śp. Stanisława Warzochę, a poza parafią za śp. Bronisławę Śliż, Annę Bieniek i Adolfinę Wolską. Rodziny i znajomych zapraszamy do udziału w Mszach świętych w naszym kościele.
  8. Grafik Mszy świętych kolędowych dla poszczególnych rejonów wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i podany na stronie internetowej naszej strony i fb. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy świętej. Chorych i przebywających na kwarantannie prosimy o łączność przez transmisję online. Zabierzmy ze sobą butelki na wodę święconą, aby po spotkaniu w kościele pokropić swój dom na Nowy Rok. Po Mszy świętej odbędzie się krótka rozmowa duszpasterska z poszczególnymi rodzinami i osobami oraz indywidualne błogosławieństwo przed Ołtarzem. Przy podchodzeniu do błogosławieństwa rodzin i osób będziemy śpiewać kolędy w kościele. W czasie Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary jako docenienie posługi kapłanów w ciągu całego roku w parafii.  Za wszelkie dobro w całym roku i składane ofiary oraz świadczoną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać. Można też tradycyjnie zaprosić księdza z wizytą duszpasterską do domu. Osoby, które chcą zaprosić księdza do domu mogą wpisać się na listę w zakrystii zostawiając tel. do kontaktu lub napisać maila na adres parafii. Kapłani umówią się z zapraszającą rodziną czy osobą w dogodnym czasie.