Ogłoszenia parafialne Niedziela Trójcy Przenajświętszej 4.06.2023 r.

  03 czerwca 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 4.06.2023 r.

 

 1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o 11.30 Srebrny Jubileusz Kapłaństwa (25 lat) będzie z nami przeżywał ks. Dr hab. Sławomir Zych – Profesor KUL-u, nasz rodak. Gratulujemy mu owoców w pracy naukowej i duszpasterskiej. Polecajmy go w naszych modlitwach, dziękując za dar kapłaństwa i prosząc o nowe powołania z naszej parafii.
 3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Niechobrzu zaprasza na Piknik Historyczny dziś od godziny 15.00.
 4. Szkoła Podstawowa nr 2 zapraszam na piknik w najbliższy wtorek od godz. 16.30.
 5. Dziękujemy braciom z róży Matki Bożej Królowej Polski za koszenie w maju na czerwiec prosimy o utrzymanie pięknej trawy w parku braci z róży św. Maksymiliana.
 6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Szura, Żybura, Bartłomiejczuk, Bober, Maciej, Garusińska, Migut, Skwarek, Wolan, Lib.
 7. Próba chóru w środę po Mszy świętej wieczornej.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o 7.30, 9.30 przy ołtarzu polowym z procesją do 4 ołtarzy i o 16.30 w kościele. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy w tym roku następujące rejony: Ołtarz 1 na skrzyżowaniu przy figurze Chrystusa Króla – rejon P. Pieniążka, ołtarz 2 na placu po organistówce – rejon P. Pociaska, ołtarz 3 na skrzyżowaniu za rondem – rejon P. Trznadla i Ołtarz 4 na parkingu przy domu rekolekcyjnym rejon P. Roga.
 9. W czasie procesji Bożego Ciała prosimy delegacje 8 Strażaków na zmianę do niesienia Feretronu św. Franciszka oraz 8 Pań z Koła Gospodyń Wiejskich do niesienia Feretronu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy, aby Straż pokierowała ruchem na drodze powiatowej w czasie naszego przejścia tym odcinkiem.
 10. Dzieci I komunijne zapraszamy w strojach. Wszystkie dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie procesji. O opiekę nad porządkiem w czasie sypania kwiatów prosimy mamy dzieci komunijnych.
 11. Na placu Sybiraków w Rzeszowie koncert uwielbienia „Jednego Serca Jednego Ducha” o godz. 19.00. Wstęp wolny. Na internecie prowadzona jest zrzutka na operację i rehabilitację P. Joanny Dąbrowskiej - dyrygentki naszego chóru promowana przez organizatorów koncertu i udostępniona na naszej stronie parafialnego facebooka. Zachęcamy do włączenia się w pomoc, by Pani Asia mogła powrócić do pełnej sprawności  w posłudze muzycznej.
 12. W przyszłą niedzielę do kandydatury na ministrantów zostaną włączeni chłopcy, którzy w tym roku przystąpili do I komunii świętej. Ceremonia przedstawienia ich parafii i przybrania w komżę będzie w czasie Mszy świętej o 9.30. Po Mszy świętej wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół parku. Msza święta uroczysta planowana jest przy ołtarzu polowym, jeśli warunki pogodowe na to pozwolą.