Ogłoszenia parafialne Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 r.

  29 maja 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.2021 r.

 1. Dziś uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III. Przystąpi do Stołu Pańskiego 24 dzieci. Rodzinom dziękujemy za przygotowanie kościoła i obejścia świątyni na ten szczególny dzień dla parafii.
 2. Dzieci będą przeżywać Biały Tydzień.
 3. Kończy się miesiąc maj. Dziś nabożeństwo majowe dziś o 16.30, jutro po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Drozd, Chmiel, Kwiek, Ostrowski, Pieniążek, Skwirski, Migut.
 5. Próba chóru w środę po nowennie.
 6. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 7.30, 9.30 przy ołtarzu polowym z procesją do 4 ołtarzy i o 16.30. Trasa procesji będzie przebiegać od ołtarza polowego do wejścia kościoła pętlą przy parku i drogą od Mogielnicy do wioski, przez rondo drogą wjazdową do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące rejony: I Ołtarz na górnym parkingu przy figurze Chrystusa Króla przygotuje rejon P. Skiby, Ołtarz przy skrzyżowaniu drogi na Mogielnice rejon P. Kalandyka, Ołtarz na placu przy skręcie do kościoła rejon P. Trznadla, Ołtarz na rogu przy schodach domu rekolekcyjnego na placu kościelnym rejon P. Roga – kościelnego. Rejonowych proszę o kontakt z S. Ewą w sprawie dekoracji w poniedziałek po Mszy świętej wieczorem. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków pod stopy Jezusa. Dzieci I komunijne przychodzą w czwartek na Mszę św. z procesją.  Strażaków prosimy o zabezpieczenie drogi na czas procesji drogą główną przez wieś.
 7. Dzieci z klas IV S.P. będą mieć próbę przed I rocznicą Pierwszej Komunii Świętej w piątek o godz. 16.00. Po Próbie będzie dla nich okazja do spowiedzi. Serdecznie zapraszamy je wraz z rodzicami.
 8. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
 9. W I sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30. Wieczorem Msza święta z komunią wynagradzającą. Po Mszy św. różaniec i 15 min. medytacji w ciszy nad tajemnicami różańca. Wieczór Uwielbienia do 21.00 zakończony Apelem Jasnogórskim.
 10. Uroczystość I rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV S.P. w naszej parafii w przyszłą niedzielę 6 czerwca na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 11. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele diecezjalne.
 12. Rodzina Salij z Ukrainy składa podziękowanie za ofiary do puszek. Złożyliśmy 2210 zł.
 13. We wtorek dzień dziecka. Otwieramy naszą kawiarnię na sezon letni. Kawiarnia będzie czynna w tygodniu od wtorku do piątku w godz. od 16.00 – 20.00. W niedziele i święta od 10.00 – 18.00. Kawiarnię będą obsługiwać Natalia Ziemba i Weronika Bury. Zapraszamy na gałkowe lody z Zielonej Budki, kawę, ciasto, gofry. W dzień dziecka dzieci małe do I komunijnych włącznie otrzymają gałkę lodu w prezencie od parafii. Mamy nadzieję, że wszyscy korzystający z kawiarni odwiedzą Matkę Bożą i wszyscy odwiedzający nasze Sanktuarium skorzystają z chwili odpoczynku w kawiarni.
 14. Dziękuję panom z rejonu p. Raka za prace wykonane przy odbudowie muru przy kościele i wycince drzew wzdłuż drogi na cmentarz Bóg zapłać. Przygotowujemy teren pod wykonanie parkingu na całej długości drogi.
 15. Za ławkami z tyłu został wyłożony nowy egzemplarz bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”.
 16. Msze Święte Gregoriańskie za + Stanisław Koc, będą odprawiane w parafii p.w. Świętej Rodziny w Rzeszowie w dniach od 1 do 30 czerwca bieżącego roku. Również Msze od uczestników pogrzebu za śp. Jana Hausner zostały złączone w gregoriankę i będą odprawiane od 1-30 czerwca w Irlandii. Rodziny zachęcamy do udziału w Mszy świętej codziennie w naszym kościele.
 17. W ostatnim tygodniu do odbył się pogrzeb śp. Wandy Trznadel. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Zmarła także S. Koleta, która pracowała w Niechobrzu 25 lat. Pogrzeb jej odbędzie się jutro tj. w poniedziałek w Przemyślu w kościele św. Brata Alberta o 14.00. Dusze tych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.