Ogłoszenia parafialne Niedziela – XII zwykła 23.06.2024

  22 czerwca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XII zwykła 23.06.2024

 

 

  1. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na sobotę rano prosimy rodziny: Puła, Róg, Róg, Wróbel, Liskowicz, Smoliński, Pieroń, Drążek, Skiba, Skiba.
  2. Jutro Uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela – jest to dzień Imienin naszego czcigodnego Prałata ks. Jana. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Niech dobry Bóg za przyczyną MBNP i św. Patrona na długie lata obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami.
  3. Bóg zapłać elektrykom za trudną pracę modernizacyjną instalacji elektrycznej i wodnej w naszym kościele a także osobom z rejonu P. Cieklińskiego za pomoc w przygotowaniu kościoła pod wylewki. Na najbliższy tydzień od jutra prosimy codziennie po 2 osoby do sprzątania kościoła - mężczyzn i kobiety z rejonu P. Pociaska. Będziemy odkurzać nasz kościół od sufitu do podłoża. Do odkurzenia ażurowego sufitu potrzeba dwóch młodych odważnych Panów, którzy nie mają lęku wysokości. Dla każdego, kto potrafi obsługiwać odkurzacz i ścierać kurze będzie zajęcie. Prace rozpoczynamy od 8.00 rano. Rejon P. Kasprzyka przygotuje się do pracy w świątyni na środę 3 lipca, byśmy I czwartek, I piątek i I sobotę mogli przeżywać już w naszym Sanktuarium.
  4. Bóg zapłać za modlitwę i ofiarowane cierpienia w intencji renowacji naszego Sanktuarium, za ofiary przekazywane i przelewane w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu były wykonywane prace modernizacyjne instalacji elektrycznej, uzupełnione fragmenty wylewki 130 m2 i rozpoczęliśmy układanie granitu na posadzce od zaplecza Sanktuarium. Po Mszach można wejść tylnymi drzwiami, aby zobaczyć efekt.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  6. Piesza Pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę ok. 200 osób wejdzie do nas w I sobotę 6 lipca o 17.30 na Msze świętą – przypada to za dwa tygodnie dzień przed odpustem. Ogłaszamy wcześniej, by się przygotować na przyjęcie pielgrzymów pod swój dach. W domu rekolekcyjnym przyjmujemy Kapłanów, Siostry Zakonne i obsługę pielgrzymki ze Służbą medyczną. Prosimy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich o piekę kuchenną nad pielgrzymami w czasie pobytu w naszym domu.
  7. Odpust parafialny będziemy przeżywać w I niedzielę lipca Będą w tym dniu dwie uroczyste Msze święte odpustowe o 7.30 i 11.30. Mszy św. o 7.30 będzie przewodniczył Abp Adam Szal – Ordynariusz Przemyski a kazanie wygłosi postulator bł. Rodziny Ulmów Ks. Dr Witold Burda. W czasie tej Mszy uczcimy relikwie bł. Rodziny Ulmów w dniu ich liturgicznego wspomnienia. Nie będzie Mszy św. o 9.30 ze względu na wejście pielgrzymów z okolicznych parafii. Okazja do spowiedzi godzinę przed sumą od 10.30. Sumie o 11.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Tadeusz Kochanowicz-nasz rodak, tegoroczny Jubilat.
  8. Zbiórka dla ministrantów i lektorów przed odpustem odbędzie się we wtorek 2 lipca o godz. 16.00.
  9. (9.30 i 11.30) błogosławieństwo dzieci.