Ogłoszenia parafialne Niedziela – XIII zwykła 30.06.2024

  29 czerwca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XIII zwykła 30.06.2024

 

 

 1. Dziękujemy osobom z rejonu p. Pociaska za prace przy Sanktuarium w ubiegłym tygodniu. P. Marianowi Pociaskowi dziękujemy za wieloletnią posługę P. Rejonowego. Nowym rejonowym zostaje P. Łukasz Kamyk. Dziękujemy mu za przyjęcie tej zaszczytnej roli w parafii. Życzymy dobrej współpracy z parafianami rejonu.
 2. Do uporządkowania świątyni przed odpustem na najbliższą środę – 3 lipca prosimy parafian z rejonu p. Kasprzyka. Prace zaczynamy od 8.00.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na sobotę rano prosimy rodziny do posprzątania w kapicy w domu rekolekcyjnym i w kościele: Bać, Wróbel, Nawrocki, Ostrowski, Pociask, Tomaszek, Wilk, Mróz, Zyga.
 4. Bóg zapłać za modlitwę i ofiarowane cierpienia w intencji renowacji naszego Sanktuarium, za ofiary przekazywane i przelewane na konto parafii w ostatnich dniach.
 5. Bóg zapłać dorosłym lektorom za odnowienie tablic w parku maryjnym.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek od Mszy porannej w kaplicy domu rekolekcyjnego do godz. 18.00.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź pół godziny przed każdą Msza św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu rekolekcyjnego od godz. 21.00 do 7.00
 8. W I sobotę miesiąca kapłani udadzą się z posługa sakramentalną do chorych od godz. 8.30.
 9. Piesza Pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę ok. 200 osób wejdzie do nas w I sobotę 6 lipca o 17.30 na Msze świętą. Jak co roku prosimy o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach. W sobotę od rana będą odwiedzać domy naszej parafii osoby odpowiedzialne za zakwaterowanie pielgrzymów-przyjmijmy ich serdecznie. W domu rekolekcyjnym przyjmujemy Kapłanów, Siostry Zakonne i obsługę pielgrzymki ze Służbą medyczną. Prosimy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich o piekę kuchenną nad pielgrzymami w czasie pobytu w naszym domu. Po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski w parku MB z Najświętszym Sakramentem i wieczór uwielbienia w Sanktuarium zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 10. W przyszłą niedzielę Odpust parafialny. Będą w tym dniu dwie uroczyste Msze święte odpustowe o 7.30 i 11.30. Mszy św. o 7.30 będzie przewodniczył Abp Adam Szal – Ordynariusz Przemyski a kazanie wygłosi postulator bł. Rodziny Ulmów Ks. Dr Witold Burda. W czasie tej Mszy uczcimy relikwie bł. Rodziny Ulmów w dniu ich liturgicznego wspomnienia. Nie będzie Mszy św. o 9.30 ze względu na wejście pielgrzymów z okolicznych parafii. Okazja do spowiedzi godzinę przed sumą od 10.30. Sumie o 11.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Tadeusz Kochanowicz-nasz rodak, tegoroczny Jubilat. Nie będzie w tym dniu również Mszy św. o godz. 14.30.
 11. Ze względu na odpust parafialny prosimy Braci z Róż Różańcowych aby sami dokonali zmiany tajemnic różańcowych.
 12. Do niesienia feretronu św. Franciszka i baldachimu w czasie procesji po sumie prosimy po 4 panów z rejonu P. Wiesława Kalandyka a do niesienia feretronu MBNP tradycyjnie Koło Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach.
 13. Dziękujemy braciom z róży św. Andrzeja Boboli za opiekę nad parkiem w ubiegłym miesiącu a na lipiec prosimy braci z róży św. Maksymiliana.
 14. We wtorek zbiórka dla ministrantów i lektorów przed odpustem o godz. 16.00.
 15. (9.30 i 11.30) błogosławieństwo dzieci.