Ogłoszenia parafialne – Poniedziałek WIelkanocny – 21 kwietnia 2014 r.

  20 kwietnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego, a więc:

- ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację

- Tym którzy przygotowali Boży Grób i ciemnicę

- młodzieży i liturgicznej służbie ołtarza za piękną oprawę liturgiczną

- Strażakom za godną i honorowa straż przy Grobie Pańskim.

Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Wacław

- Rzepka Stanisław

- Rzepka Józef

- Król

- Wapiński

3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia. Jest to równocześnie dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Liturgia kanonizacyjna rozpocznie się o godz. 10:00. Wypada łączyć się duchowo z tą uroczystością transmitowaną przez telewizję. Porządek mszy św: 7:30, 9:15 (bez kazania), a potem będzie można oglądać przekaz z Watykanu w kościele na telewizorach, następna msza o 12:30 i wieczorem o 16:30.

4. W grudniu 2003r. J.P. II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w Łagiewnickiej świątyni. Od tego ognia została wziecona Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia, która została przekazana wszystkim parafiom i organom władzy oraz służby w Ojczyźnie papieża. Jest też w naszej parafii. Jest to symboliczna odpowiedź na wezwanie bł. J.P.II do rozniecania iskry Bożej łaski. Wierzymy, że ta iskra zjednoczy wszystkich Polaków i przy okazji kanonizacji ogień Bożego Miłosierdzia zapłonie w sercu każdego z nas. Wszyscy nasi parafianie będą mogli odebrać w przygotowanych przez siebie lampionach, świecach lub paschalikach Kanonizacyjną Iskrę Miłosiedzia. Zaniesiemy ją do domu i wieczorem przed wspólną kolacją postawimy na stole oraz odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na tę okoliczność przygotujemy w domu odpowiednią dekorację.

5. W przyszłą niedzielę można przynosić skarbonki z jałmużną wielkopostną. Przekażemy je Diecezjalnej Caritasie.

6. Intencje mszalne.