Ogłoszenia parafialne – Święto Poświęcenia Kościoła – 26 października 2014 r.

  25 października 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie naszego kościoła oraz placu przykościelnego i drogi na cmentarz zaś na poniedziałek prosimy parafian z następujących rodzin:

- Poniszko

- Poniszko

- Szeliga

- Rebizak

- Antas

- Orłoś

 

2. We środę poświęcimy salkę sportową dla chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy na godz. 15:30 starszych i młodszych ministrantów oraz lektorów, aktualnych i byłych. Przy okazji dziękujemy kilku mężczyznom na czele z Panem Przewodniczącym Rady Ekonomicznej za wiele pracy wykonanej, by ten obiekt powstał. „Bóg zapłać”.

3. W dalszym ciągu zapraszamy i zachęcamy do włączenia się do reaktywowanego męskiego chóru parafialnego. Próba we środę o 19:00.

4. Aby ułatwić uzyskanie odpustu zupełnego, który będziemy mogli ofiarować za zmarłych od popołudnia Uroczystości Wszystkich Świętych, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty codziennie rano i wieczorem przed mszą św., zaś we czwartek i piątek będziemy do dyspozycji w konfesjonałach od godz. 16:00. Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zostawmy dla tych, co wcześniej nie mogli się wyspowiadać.

5. W piątek o godz. 20:00 będzie czuwanie przed Uroczystością Wszystkich Świętych zatytułowane „Świętość w codzienności” przygotowane przez młodzież. W czasie czuwania będzie też możliwość spowiedzi. Po czuwaniu udamy się na cmentarz z litanią do Wszystkich Świętych, poświęcimy nowy krzyż na cmentarzu. Prosimy zabrać ze sobą znicze.

6. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w niedzielę z tym, że msza św. po południu będzie o godz. 14:00, a po niej procesja na cmentarz. Prosimy, by przed procesją nie stawiać samochodów na drodze do cmentarza.

7. W tym samym dniu odpust w Zabierzowie. Suma o godz. 10:30. Tamtejszy ks. proboszcz zaprasza.

8. W niedzielę Dzień Zaduszny. Z racji niedzieli nie będzie mszy św. rano w kaplicy cmentarnej jak to było w dni powszednie w poprzednich latach.

9. Towarzystwo imienia św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na potrzeby ubogich.

10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

11. Od Dnia Zadusznego będziemy codziennie modlić się po mszach wieczornych za zmarłych polecanych w tzw. wypominkach. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

12. W tym tygodniu świetlica czynna będzie we wtorek od godziny 15 do Mszy Świętej. Szczegóły tutaj.

13. Intencje mszalne.