Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.

  25 listopada 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa
Króla Wszechświata
26.11.2023 r.

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ. Za udział w nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś ofiarą do puszek po Mszach świętych możemy wesprzeć remont Ośrodka Rekolekcyjnego Caritas w Myczkowcach.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Gubernat, Augustyn, Myśliwiec, Mrozek, Mrozek, Oko, Sowa, Kiszka, Tomczyk, Madera.
 4. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi między innymi solenizantami nasz ks. Proboszcz. Z okazji imienin życzymy wszystkim Solenizantom i ks. proboszczowi wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego, opieki MBNP i świętego Patrona.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w  czwartek od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej.
 6. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.
 8. W I sobotę miesiąca księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej Różaniec fatimski i wieczór uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00
 9. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Adwent. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Po Mszy św. rannej poświecimy opłatki, które p. Rejonowi zaniosą w pierwszym tygodniu Adwentu do domów parafian. Przy wizycie rejonowych w naszych domach składamy ofiary na ogrzewanie, oświetlenie i ubezpieczenie budynków parafialnych.
 10. Dziękujemy rejonowym: p. Januszowi Dziedzicowi i p. Stanisławowi Skibie za wieloletnia posługę w swoich rejonach. Życzymy im powrotu do zdrowia. Posługę w rejonach będą pełnić w ich następstwie p. Andrzej Rogowski i p. Henryk Rykała.
 11. Do wieczności odeszli + Barbara Litwicka l. 81 oraz + Edward Kalandyk. Rodzinom wyrażamy wyrazy współczucia a dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 12. (9.30, 11.30) Po błogosławieństwie ogólnym zapraszamy dzieci do błogosławieństwa indywidualnego.