Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2013 r.

  07 grudnia 2013       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7.00) Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

2. (9.30) Zapowiedzi

3. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Maruszewski

- Ferenc

- Rzepka

- Ficek

- Pieniążek

- Chmiel

- Chmiel

 

4. Obok zakrystii są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone przy ich nabywaniu są przeznaczone przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej na urządzenie bezpłatnych kolonii dla biednych dzieci i dzieci na terenach misyjnych.

5. W Polsce zbiera się dziś ofiary do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. U nas tym razem przekażemy stosowne kwoty z ofiar złożonych dzisiaj na składkę.

6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie po przyszłej niedzieli we czwartek 19 grudnia. Prosimy sobie czas zarezerwować.

7. Niektórzy pytają o książeczki z tekstem Ewangelii na każdy dzień roku 2014. W związku z tym wyjaśniamy: 1) W tym roku nie będziemy ich rozdawać. Kto chciałby je nabyć może to uczynić w zakrystii. 2) Czytania mszalne mszalne są tak ułożone, że ewangelia na tygodniu powtarza się co roku ta sama. Np. wtorek po II Niedzieli zwykłej jest ten sam w tym roku i na drugi rok też będzie z tym, że pod inną datą (bo ona się zmienia). W niedzielę i w uroczystości ewangelia zmienia się co lata jest to rok A, B, C. Rozpoczyna się w Adwencie. W tym roku jest rok A. Gdyby ktoś chciał sprawdzić to jest informacja w internecie. Przygotowaliśmy też tekst, który leży obok prasy katolickiej i za ławkami, w którym zaznaczono jaka ewangelia będzie czytana w niedzielę i święta w przyszłym 2014 roku. Można sobie wziąć taką ulotkę do domu.

8. Czciciele Matki Bożej Niepokalanej, a takimi są członkowie Rycerstwa Niepokalanej, ale nie tylko noszą jej medalik i codziennie odmawiają krótką modlitwę: O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta. Módl się za nami, grzesznymi i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Z tyłu za stoliczkiem są poświęcone medaliki MB Niepokalanej. Można sobie wziąć.

9.  W piątek  13 grudnia 22 rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Muchy. Modlimy się za niego na Mszy wieczornej.

10. Msze św. gregoriańskie za śp. Annę Gołąb rozpoczną się w stycznii 2014 r. u księży Salwatorianów w Krakowie, zaś za śp. Genowefę Rozborską w kwietniu 2014 r. u OO Domininikanów w Rzeszowie.

11. Intencje mszalne.

12. Ogłoszenie GOKOM EKO.