Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

  25 maja 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

 

 1. Dziś dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie i życzliwości o naszych Mamach.
 2. Na Mszy św. o godz. 11.30 uczniowie klas III w czasie Mszy św. przeżywać będą I Komunię św. Dziękujemy Rodzicom za wystrój kościoła na tę szczególną okazję i przekazany dar ołtarza – cyborium do rozdzielania Komunii świętej. Bóg zapłać.
 3. Dzieci rozpoczynają biały tydzień przedłużony o oktawę Bożego Ciała.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na poniedziałek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Kalandyk, Czudec, Czudec, Poręba, Rachwalski, Pelczar, Dudek, Rzepka, Młynarczyk.
 5. Boże Ciało w czwartek. Msze święte o 7.30 i 9.30 z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy.
  O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z rejonów: Rogowskiego –   I ołtarz przy figurze Chrystusa Króla, P. Kalandyka - II ołtarz na placu po organistówce, P. Szałkiewicza - III ołtarz przy skręcie do kościoła, P. Budy IV ołtarz pod kolumnami domu rekolekcyjnego. O zabezpieczenie drogi powiatowej w czasie procesji proszę 4 panów z tych rejonów. Spotkanie z przygotowującymi ołtarze i porządkowymi z rejonów jutro po Mszy świętej wieczornej.
 6. W Boże Ciało nie będzie Mszy popołudniowej ze względu na ślub o 15.00.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn w przyszłą niedzielę po rannej Mszy świętej.
 8. Dziękczynienie za jubileusz kapłaństwa księży rodaków: Ks. Tadeusza Kochanowicza (25 lat) i O. Jana Melchiora Wróbla (60 lat) oraz ks. Proboszcza Andrzeja Sroki(25 lat) odbędzie się w następną niedzielę 2 czerwca w czasie Mszy świętej o 14.30. Po Mszy świętej wspólna biesiada na parkingu kościelnym z poczęstunkiem dla wszystkich gości i uczestników uroczystości jubileuszowych. Dla dzieci przewidziane są dmuchańce a dla dorosłych śpiewy i tańce z muzyką na żywo – P. Stanisław Domarski znany nam saksofonista jazzowy z zespołem „Corona de Fakto”. Dziękujemy Radzie Sołeckiej, Radnym Gminy, Paniom z Koła Gospodyń Wielskich, P. Bożenie Lib i P. Maciejowi Dziedzicowi dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Niechobrzu za koordynowanie przygotowań naszej parafiady.
 9. Salentyńskie spotkanie dzieci (1-7 klasa) pod hasłem „jak dobrze być z Barankiem” pod przewodnictwem naszego misjonarza ks. Macieja Kucharzyka MS odbędzie się w Kobylance koło Gorlic w dniach 14-16 czerwca. Koszt udziału 190 zł +dojazd. Organizujemy grupę dzieci z naszej parafii na to weekendowe spotkanie. Zapisy do najbliższej środy w zakrystii. Program na afiszu w gablocie a szczegóły na stronie www.dzieci.saletyni.pl
 10. Jest wiele propozycji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży zorganizowanych przez KSM i LSO naszej diecezji. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 11. Przypominamy dwa terminy wakacyjnych pielgrzymek zagranicznych z udziałem naszej parafii. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Grecji śladami św. Pawła w dniach 5 – 14.07.2024 r., oraz do Gietrzwałdu, Sokółki i Wilna w dniach 19 – 22.07. 2024r. organizowane przez biuro turystyczne „Kirjaka” ze Strzyżowa, pod duchową opieką ks. Rafała., szczegóły w gablocie oraz na stronie parafialnej na Facebook. W gablocie i przy gazetach znajdują się również informacje dotyczące pielgrzymki do Grecji we wrześniu
  z ks. Józefem Muchą – proboszczem z Miłocina.
 12. (9.30) Błogosławieństwo dzieci.
 13. Do wieczności odszedł śp. Walerian Niedziałek l. 82. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a jego duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Amen