Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wszystkich Świętych– 01 listopad 2015 r.

03 listopada 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na poniedziałek prosimy parafian z następujących rodzin:
Siorek,
Nalepa,
Skiba,
Czech.

2. Jutro Dzień Zaduszny. Msza Święta w kaplicy na cmentarzu o 6:30, a w kościele o 7:00, 9:30, 15:00, 18:00.
Od jutra po Mszach Świętych modlimy się za zmarłych, polecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii parafialnej i zakrystii.

3. Od dzisiejszego popołudnia można zyskiwać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Jeden w ciągu dnia. Warunki są następujące:
- stan łaski uświęcającej,
- przyjęcie Komunii świętej,
- pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego,
- wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu raniącego, zwanego lekkim.

4. W listopadzie można zyskać odpust za zmarłych, z tym, że od 01 do 08 listopada odpust zupełny, przy zachowaniu w/w. warunków, zaś po 08.11 odpust cząstkowy za pobożne nawiedzenie cmentarza.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do Apelu Jasnogórskiego. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę od godziny 08:30, a wieczorem po Mszy Świętej różaniec w duchu fatimskim.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny VII Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, tym razem w Syrii, pod hasłem: „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Będziemy wspierać naszych chrześcijańskich braci i siostry modlitwą i dobrowolną ofiarą do puszek.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

8. Od wtorku Msze Święte wieczorne będą o godzinie 17:00.