Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

  18 maja 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

 

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 11.30 uczniowie klas IV w czasie Mszy św. przeżywać będą rocznicę I Komunii św.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na poniedziałek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Janowski, Trznadel, Kurc, Trznadel, Wróbel, Kawa, Ostrowski, Krzanowski, Krzanowski, Pelczar.
  3. Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za wykonane prace przy uporządkowaniu kostki wokół kościoła, generalnym posprzątaniu domu rekolekcyjnego i obejścia wokół budynków parafialnych.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Spotkanie biblijne o 19.00.
  5. Próba ceremonii I Komunii św. w czwartek na Mszy świętej wieczornej oraz po majówce.
  6. Spowiedź dzieci I Komunijnych oraz rodziców w piątek od godz. 16.00. Dzieci z klas III przyjmą I Komunię świętą w przyszłą niedzielę - w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszy św. o godz. 11.30
  7. Dziś składka inwestycyjna. Oczekujemy na montaż aluminiowych ocieplonych drzwi i wymianę posadzki w kościele. Bóg zapłać za dokonywane przelewy na te cele i ofiary składane na tacę. Po Mszy świętej do puszek będziemy mieli okazję złożyć ofiarę na wsparcie Katolickiego Radia Via w Rzeszowie.
  8. Przypominamy dwa terminy wakacyjnych pielgrzymek zagranicznych z udziałem naszej parafii. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Grecji śladami św. Pawła w dniach 5 – 14.07.2024 r., oraz do Gietrzwałdu, Sokółki i Wilna w dniach 19 – 22.07. 2024 r organizowane przez biuro turystyczne „Kirjaka” ze Strzyżowa, pod duchową opieką ks. Rafała., szczegóły w gablocie oraz na stronie parafialnej na Facebook. W gablocie i przy gazetach znajdują się również informacje dotyczące pielgrzymki do Grecji we wrześniu z ks. Józefem Muchą.
  9. (11.30) Błogosławieństwo dzieci.