Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca 2014 r.

  07 czerwca 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7:30) Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i przekazanie kartek z programem odmawiania różańca.

2. (9:30) Zapowiedzi przedślubne.

3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału na mszy świętej. Będzie ona o godz. 7:00, 9:30, 15:00 i 18:00.

4. Ojciec św. Benedykt XVI ustanowił święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Obchodzimy je we czwartek po Uroczystośći Zesłania Ducha Świętego (a więc najbliższy) Będziemy dziękować za Chrystusowe posłannictwo zbawcze oraz za dar kapłaństwa, ustanowienie tego sakramentu oraz modlić się za kapłanów, jak też o nowe powołania do tej służby. W ten sposób przesuniemy ten wymiar z Wielkiego Czwartku na w/w święto.

5 Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

- Bury

- Trznadel

- Kubas

- Wróbel

- Wróbel

6. 4 sierpnia wyrusza z Rzeszowa XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału chętnych z naszej parafii. Pójdzie na nią jeden z naszych księży wikariuszy. Zapisy do grupy św. Józefa przyjmujemy do końca czerwca w kancelarii. Odpowiedzialnym za to jest ks. Patryk.

7. Składamy podziękowanie za ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. W całej Polsce zbiera się dziś ofiary na pomoc dla poszkodowanych na Bałkanach przez powódź 100-lecia. Szkody jak mówią są większe niż wyrządziła wojna w tym kraju. Ministranci będą stać z puszkami przed kościołem.

9. W najbliższą niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku popełnia grzech śmiertelny.

10. Intencje mszalne.

11. Dzisiaj Zespół Szkół w Niechobrzu organizuje Dzień Otwartej Szkoły. Dyrekcje, nauczyciele, rodzice i uczniowie zapraszają na specjalny program, który rozpocznie się o godz. 14:30.

12. W sobotę natomiast 14.06 w tejże szkole odbędzie się I kiermasz wymiany rzeczy w godz. 9:00 do 12:00. Szczegóły na afiszach.