Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu; 03.04.2022 r.

  02 kwietnia 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

         Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu; 03.04.2022 r.  

 

 1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
 2. Dziś V niedziela wielkiego postu. Według tradycji zakrywamy Krzyże płótnem, aby rozważać sercem tajemnicę Krzyża i w Wielki Piątek przyjść na odsłonięcie i adorowanie Ukrzyżowanego Zbawiciela.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Srokowska, Cieśla, Stachowicz, Pietrucha, Chmiel, Panek, Nawrot.
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
 5. Bóg zapłać Siostrom i Braciom z róży za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary wciąż można składać w zakrystii u P. Kościelnego.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od Mszy rannej do wieczornej.
 7. Spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców na Mszy świętej w I czwartek i próba ceremonii po Mszy świętej.
 8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy Świętej porannej i o godz. 15.00 o 17.30 i o 20.00.
 9. Księża udadzą się do chorych w najbliższą sobotę miesiąca od godz. 8.30. Osoby, które od dawna nie korzystały z sakramentów świętych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. O sprzątanie parku i obejścia kościoła prosimy rejony P. Dziedzica i P. Budy w najbliższą sobotę od 9.00 rano.
 11. Od niedzieli palmowej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy uczcimy poświęceniem Palm w czasie każdej Mszy świętej. Palmy możemy nabyć od młodzieży przed każdą Mszą świętą wchodząc do kościoła. Dowolne ofiary za palmy przeznaczone będą na turnusy wakacyjne dla naszej młodzieży oazowej.
 12. Misterium Męki Pańskiej o 18.30 w Parku Matki Bożej. Do ról apostołów potrzebujemy jeszcze 3 Panów – statystów. Dziś próba o 13.30. Plakat dostępny jest na fb parafii. Przekazujmy nasze zaproszenie do innych i zgromadźmy się licznie by przeżyć z Jezusem jego Mękę.
 13. W niedzielę palmową całkowicie wyłączona z ruchu dla pojazdów mechanicznych będzie droga od dzwonnicy do cmentarza w godzinach od 10.00-21.00 ze względu na instalacje techniczne na tym odcinku drogi. Dojazd do parkingu górnego koło figury Chrystusa Króla będzie możliwy tylko z dołu Niechobrza górnym gościńcem. Na czas Misterium zostawmy samochody w okolicy szkoły lub ronda, aby umożliwić parkowanie dla przyjeżdzających do nas gości. Stosujmy się do kierowania ruchem przez naszych Strażaków.
 14. Rodzice młodzieży Bierzmowanej z Niechobrza, ze Sz. P. nr 1 i Sz. P. nr 2 ufundowali jako dar ołtarza dla naszego kościoła: Lawaterz (naczynie przy tabernakulum), Akolitki (Świece procesyjne) i Kadzidło. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Do wieczności odeszła w tygodniu śp. Urszula Zając l. 64. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia a jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Amen.