Ogłoszenia parafialne – V niedziela Wielkiego Postu – 13 marzec 2016 r.

  15 marca 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1. (07:30) Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem, prosimy parafian z następujących rodzin: KOSZARNIK, KURC, KALANDYK, JANOWSKI, JANOWSKI, TRZNADEL WRÓBEL, KAWA, OSTROWSKI, KRZANOWSKI.
 3. We środę rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci Szkół podstawowych i dla Gimnazjum.
  Będą trwać do piątku w godzinach przedpołudniowych. Prosimy rodziców o zaopiekowanie się dziećmi.
 4. W piątek bierzmowanie naszej młodzieży z trzeciej klasy Gimnazjum, tym razem w parafii Zabierzów. Najpierw odbędzie się przygotowanie o godzinie 16:00, o 16:30 Droga krzyżowa
  i o 17:00 Msza Święta z obrzędem Sakramentu bierzmowania. Spowiedź tej młodzieży
  i świadków będzie od godziny 16:00 we czwartek, lub wcześniej, gdy ktoś w tym czasie nie może.
 5. W piątek będzie Droga krzyżowa pod Krzyż milenijny. Organizatorem jest Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu i nasza Parafia. Uczestniczyć i prowadzić będą mieszkańcy sołectw naszej gminy. Najpierw będzie Msza Święta o godzinie 18:00, a potem wyruszymy w drogę. Organizatorzy zapewniają transport powrotny. Można wziąć ze sobą lampiony, lub latarki.
  Z tego powodu nie będzie Drogi krzyżowej przed Mszą Świętą wieczorną.
 6. W sobotę dodatkowa spowiedź dla tych, którzy nie mogli wcześniej z niej skorzystać. Będziemy w konfesjonałach od godziny 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 17:00. Spowiadać będzie pięciu kapłanów, dwóch miejscowych i trzech z innych parafii.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy Świętej o 09:30 i 11:20. W katedrze rzeszowskiej od godziny 10:45 spotkanie młodzieży, następnie uroczysta Msza Święta, a po niej w Domu diecezjalnym Tabor koncert „Siewców Lednicy”.

Gorzkie Żale będą pół godziny wcześniej, czyli o 16:00 (bez kazania). Do adoracji prosimy męską różę Św. Judy Tadeusza. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza Święta, zaś o godzinie 17:00
w Parku Matki Bożej Misterium Męki Pańskiej. Daje nam ono możliwość dostrzeżenia tego co Pan Jezus uczynił dla naszego Zbawienia. Prosimy nie tylko o udział, ale także o podporządkowanie się poleceniom zabezpieczających teren i odpowiednie rozlokowanie. Miejsca na parkingach zostawmy dla tych, którzy przyjadą spoza parafii, tym bardziej, że górny parking w dużej mierze posłuży jako widownia. Po zakończeniu aktorzy będą zbierać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania i zrealizowania wyżej wspomnianego Misterium.

 1. Studenckie Koło KSM przy Uniwersytecie Rzeszowskim zaprasza na „Rzeszowską Dobrą Nockę” pt. „Zapukaj w niemalowane” we środę o godzinie 19:30 w kościele Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja.