Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015r.

  21 marca 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian

z następujących rodzin:

- Rzucidło

- Rykała

- Ziobro

- Błażej

- Wolak

- Hoffman

- Byjoś

- Świetlik

2. We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Dzień wcześniej 24 marca jest Narodowy Dzień Życia ustanowiony przez Sejm R.P. W samą uroczystość będziemy można podjąć Duchową Adopcję Dziecka poczętego czyli codzienną modlitwę: jeden dziesiątek różańca i wskazaną modlitwę za jedno dziecko poczęte, któremu grozi zabójstwo. Na stoliku za ławkami leżą deklaracje można je sobie wziąć, wypełnić i przyjść z nimi na mszę św. rano lub wieczorem w święto Zwiastowania oraz podjąć powyższe zobowiązanie. Dziewczęta ze Służby Maryjnej na mszy wieczornej zostaną przyjęte na kolejne stopnie.

3. We czwartek spowiedź wielkopostna w naszej parafii w godz. od 9:00 do 12:00 i 15:00 do 18:00 – jak pisze na afiszu. W domach macie broszurę na temat spowiedzi, którą rozdaliśmy w ramach wizyty duszpasterskiej. Zachęcamy do jej odszukanie i przeczytanie przed spowiedzią. Po spowiedzi udzielamy Komunii Św. Mamy prośbę, by odprawiać dłuższe dziekczynienie po jej przyjęciu. To naprawdę poważna sprawa. Bo widać jak niektórzy zamiast rozmawiać z Chrystusem po spożyciu Ciała Pańskiego zaraz wychodzą z kościoła. Przecież to spotkanie z Panem Jezusem, a nie spożycie kawałka chleba. Msza św. we czwartek wieczorem będzie o godz. 18:00.

4. W piątek będzie Droga Krzyżowa pod Krzyż Milenijny. Organizowane jest przez Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu i naszą parafię. Uczestniczyć będą mieszkańcy z całej gminy. Najpierw będzie msza św. o 18:00, a potem wyruszamy pod krzyż. Można zabrać ze sobą lampiony lub latarki. W drodze powrotnej organizatorzy zapewniają transport.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na mszy św. o godz. 9:30 i 11:20.

6. Młodzież ze szkolnego Koła Caritas będzie w ten dzień rozprowadzać ciastka świąteczne. Ofiara dobrowolna będzie przeznaczona na leczenie chorego dziecka.

7. W katedrze rzeszowskiej w ramach Światowego Dnia Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym spotkanie Młodych, którzy gromadzą się o godz. 11:00 w parku papieskim na specjalny program, a potem z palmami udają się na mszę św. do katedry na godz. 12:00.

8. Do adoracji na Gorzkich Żalach prosimy róże męską św. Michała Archanioła. Nie będzie kazania pasyjnego.

9. W Niedzielę Palmową w Parku MB za kościołem o godz. 18:00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Daje nam ono możliwość dostrzeżenia tego co uczynił Pan Jezus dla naszego zbawienia. Organizatorzy zapraszają. Poczujmy się zobowiązani do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości przyjść pieszo, a miejsce na parkingu zostawić dla tych co przyjadą z daleka.

10. Chrzest dzieci będzie w Wigilię Paschalną i w Poniedziałek Wielkanocny.

11. W sobotę ze względu na spowiedź w Boguchwale gdzie spowiadają wszyscy kapłani z dekanatu, nie będzie mszy św. wieczorem, tylko rano.

12. Msze św. gregoriańskie za śp. Henryka Rzepkę odprawi ks. rekolekcjonista w dniach od 1 – 30 czerwca br.

13. Intencje mszalne.

14. Ogłoszenie Pana Sołtysa