Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014 r.

  05 kwietnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Krzanowski

- Pelczar

- Kalandyk

- Pelczar

- Czudec

- Poręba

- Rachwalski

 

2. We czwartek bierzmowanie naszej młodzieży, tym razem w Zgłobniu o godz. 17:00. Zachęcamy także rodziców do bycia ze swoimi dziećmi na tej uroczystości.

3.  We czwartek również na świetlicy przyparafialnej (w domu rekolekcyjnym) odbędą się rozgrywki multimedialne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez animatorów Oazy. Zapraszamy wszystkich chętnych do miłego i emocjonującego spędzenia wolnego czasu. Początek o godzinie 16:00.

4. W piątek rozpoczną się w naszym domu rekolekcje dla osób uzależnionych, chorych na chorobę alkoholową. Początek o godz. 18:00. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.

5. W piątek będzie Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II organizowana przez przedstawicieli całej gminy. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18:00, a potem idziemy pod Krzyż Milenijny. Nie będzie drogi krzyżowej o 18:00. Inne będą w zwyczajnym czasie.

6. W sobotę ze względu na wyjazd wszystkich księży na spowiedź do Boguchwały nie będzie mszy św. wieczorem.

7. Jak zapewne wiecie już z informacji przekazanych przez radio i telewizję oraz prasę położna ze szpitala Pro Familia w Rzeszowie zaprotestowała przeciw przymuszania personelu medycznego w tzw. zabiegu aborcji i ujawniła fakt jego dokonywania w tymże szpitalu. Została pozwana za to do sądu i grozi jej wysoka kara. Na znak poparcia dla jej postawy oraz prawa do informacji jakie standardy moralne panują w danym szpitalu zbierane są podpisy w całym województwie podkaprackim. Dlatego i u nas leżą formularze na podpisy z wyjaśnieniem obok prasy katolickiej i na stoliku za ławkami. Otrzymają je także członkowie róż różańcowych na zmianach tajemnic. Po podpisaniu można je przekazać do zakrystii lub bezpośrednio przesłać na wskazany adres do końca kwietnia.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie przed mszą św. o godz. 9:30 i 11:20. Do adoracji na Gorzkich Żalach prosimy różę męską św. Maksymiliana.

9. Za tydzień zmiana tejemnic różańcowych dla kobet.

10. Spotkanie z racji Światowego Dnia Młodzieży w łączności z Ojcem św. odbędzie się w Niedzielę Palmową w katedrze rzeszowskiej. Rozpoczęcie o godz. 11:15 w parku papieskim przy katedrze.

11. Intencje mszalne.