Ogłoszenia parafialne – V niedziela zwykła – 07 luty 2016 r.

  07 lutego 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (07:30) Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro prosimy parafian
z następujących rodzin:
KALANDYK,
KRET,
KACZOR,
BOROWIEC,
MYTYCH
3. Caritas Diecezji rzeszowskiej prosi o wsparcie dzieł miłosierdzia przez przekazanie 1% należnego podatku. Dzięki ofiarności ludzkiej i rzeszy wolontariuszy Caritas pomaga chorym, zakupuje sprzęt medyczny, pomaga w czasie klęsk żywiołowych. Z tyłu za ławkami leżą ulotki z numerem KRS-u.
4. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Wchodzimy w okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 07:00, 09:30, 15:00 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy. O 19:00, czyli po Mszy Świętej wieczornej, próba chóru.
5. We czwartek święto Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. O godzinie 09:00 Msza Święta w bazylice oo. Bernardynów. Będzie ją transmitować Radio Via i Radio Rzeszów.
6. W piątki Drogi krzyżowe: po Mszy Świętej rano, o 15:00 i przed Mszą Świętą wieczorną o 18:00, a także o 20:00.
7. Ksiądz Patryk zaprasza wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na egzamin wstępny w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Świętej do sali kominkowej. W piątek natomiast, na Drodze krzyżowej dla młodzieży, nastąpi wręczenie krzyży kandydatom do bierzmowania.
8. Rozpoczęliśmy Tydzień Trzeźwości pod hasłem „Młodzi, nie dajcie się zniewolić”. Mamy list w tej sprawie. Posłuchajcie i próbujcie odgadnąć kto jest jego autorem (odczytać list).
9. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Oblicza miłosierdzia”. Każda rodzina otrzyma program, który do każdego domu dostarczy młodzież Ruchu Światło-Życie. Program wywieszony jest również na afiszu. Prosimy o takie zorganizowanie zajęć, by wszyscy mogli wziąć udział. Na naukę stanową w sobotę niech przyjdą raczej młodsze kobiety, mężatki, matki, a starsze kobiety niech przyjdą wcześniej na naukę. Potem będą mogły zaopiekować się wnukami. Zachęcamy do udziału. Módlmy się za siebie nawzajem.
10. Na Gorzkich Żalach do adoracji prosimy męską różę św. Floriana.