Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2014 r.

  08 lutego 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7:30) Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Kalandyk

- Kaczor

- Kret

- Bihuń

- Książkiewicz

3. We wtorek św. Matki Bożej z Lourdres i zarazem Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9:00. Transmitować ją będą Radio VIA

i Radio Rzeszów.

4. W związku z kanonizacją J.P. II organizowane są wyjazdy na tę uroczystość. Między innymi
z Przybyszówki wyjeżdża autokar. Mają jeszcze wolne miejsca. Można się do nich dołączyć. Szczegóły na afiszu i w kancelarii. Podobnie z Rzeszowa wyjeżdża specjalny pociąg na tę uroczystość – wysiada się tuż obok bazyliki św. Piotra. Szczegóły też na afiszu i w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do wyjazdu.

5. Ks. Bp Jan pisze do nas:

Drodzy Diecezjanie.

Przeżywamy już XXII Światowy Dzień Chorego. Ojciec święty Franciszek wzywa nas z tej okazji do jeszcze większej troski o chorych i do rozwijania w sobie postawy czułości. W swym orędziu pisze: „Kiedy z czułością zbliżamy się do tych, którzy potrzebują opieki, wnosimy nadzieję i uśmiech Boga w sprzeczności świata. Kiedy wielkoduszne oddanie innym staje się stylem naszego działania, robimy miejsce dla Serca Chrystusa i zostajemy przez nie ogrzani, a tym samym przyczyniamy się do nadejścia Królestwa Bożego” (nr 3).

Postawa czułości może mieć swój materialny wyraz w postaci deklaracji 1% od podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. W naszej diecezji taką Organizacją jest m. in. Caritas Bliźni w Potrzebie.

6. Jest szczególna prośba odpisu podatkowego dla Marii Zimierowicz matki trójki małych dzieci, która ma guza mózgu. Wraz z rodziną zbiera na operację w Berlinie, której koszt wynosi 100 tyś. zł. Możemy ją wspomóc przekazując 1% podatku wpisując PIT KRS Caritas Rzeszów 0000251723 cel szczegółowy Maria - Budziwój lub wpłacając pieniądze na konto nr BS Tyczyn 25 9164 0008 2001 0002 4152 0002 tytułem Maria - Budziwój.

7. Intencje mszalne.