Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła – 2 marca 2014 r.

01 marca 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7:30) Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Wajda

- Zacios

- Kornak

- Ziobro

- Kochanowicz

3. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Wchodzimy w okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:30, 15:00, 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspenzy. Księża biskupi zobowiązują nas w tym roku do ofiarowania postu i modlitwy w intencji zaprzestania prześladowania i morderstw w Afryce Środkowej.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca możliwość spowiedzi przez cały tydzień i przed mszami we środę i drogą krzyżową w piątek. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano po mszy św. oraz o 15:00, 18:00 i o 20:00.

5. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:30, a po nich msza św. recytowana. Do adoracji na Gorzkich Żalach prosimy rożę męską.

6. W niedzielę także zmiana tajemnic dla kobiet.

7. Rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw trzeźwość pod hasłem: „kochająca matka zawsze trzeźwa”. Podejmijmy jakieś zobowiązania w tej sprawie.

8. Można wspierać radio Via przez przekazanie 1% podatku na ten cel. Nr KRSu obok prasy katolickiej i na tablicy ogłoszeń.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych.

10. Intencje mszalne.

11. Ogłoszenie do pana Sołtysa: Pierwsza rata podatku, druga rata opłaty śmieciowej oraz opłata spółki wodnej odbierane będą od 8 do 17 marca. Harmonogram dostępny jest na tablicy ogłoszeń.