Ogłoszenia parafialne Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024 r.

  11 maja 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024 r.

 

 

 1. (7.30) Zmiana tajemnic dla kobiet.
 2. Wczoraj ks. biskup Jan Wątroba udzielił Sakramentu Bierzmowania 19 kandydatom z naszej parafii. Gratulujemy młodzieży i rodzicom. Młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania życzymy aby umocnieni Duchem Świętym wiarę mężnie wyznawali, bronili jej i według niej żyli. 10 czerwca młodzież wraz z ks. Rafałem udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną za Sakrament Bierzmowania na Jasną Górę.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na sobotę rano prosimy rodziców dzieci I Komunijnych. Ze względu na zbliżający się remont kościoła nie będziemy robić generalnych porządków wewnątrz świątyni ale oprócz podstawowego sprzątania uporządkujemy kostkę wokół kościoła i generalnie posprzątamy dom rekolekcyjny i obejście wokół budynków parafialnych. Potrzebne będą narzędzia ogrodowe i sprzęt do mycia okien.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Spotkanie biblijne o 19.00.
 5. Próba ceremonii I Komunii św. w czwartek po Mszy świętej wieczornej i majówce.
 6. Zawody sportowe „Konkursowej Jazdy Samochodem” odbędą się w dniu 18 maja tj. w najbliższa sobotę w godz. 10.00 – 16.30. Utrudnienia w ruchu w tych godzinach będą mieli mieszkańcy Granic i Kątów. Szczegóły na afiszu.
 7. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego codziennie przed majówką.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Jest to ostatni tydzień, kiedy możemy zadośćuczynić II przykazaniu kościelnemu: przynajmniej raz roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą. W tym dniu uczniowie klas IV w czasie Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Próba ceremonii we wtorek po Mszy św. i majówce. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o 17.30.
 9. Składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać parafianom za demontaż starych drzwi frontowych i tylnych. Oczekujemy na montaż aluminiowych ocieplonych drzwi i wymianę posadzki w kościele. Bóg zapłać za dokonywane przelewy na te cele i ofiary składane na tacę. Po Mszy świętej do puszek będziemy mieli okazję złożyć ofiarę na wsparcie Katolickiego Radia Via w Rzeszowie.
 10. Dziękujemy p. Iwonie Lib za 2 - letnią pełną oddania posługę florystki i dbającej o czystość szat liturgicznych Osoby. Zadania strojenia naszego kościoła przejęła od tej niedzieli Kwiaciarnia „Agnes” z Rzeszowa. Narzeczeni, którzy planują ślub w naszym kościele proszeni są o konsultacje w sprawie wystroju z kwiaciarnią „Agnes” w Polo-Market w Rzeszowie .
 11. Podajemy dwa terminy wakacyjnych pielgrzymek zagranicznych z udziałem naszej parafii. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Grecji śladami św. Pawła w dniach 5 – 14.07.2024 r., oraz do Gietrzwałdu, Sokółki i Wilna organizowane przez biuro turystyczne „Kirjaka” ze Strzyżowa, pod duchową opieką ks. Rafała w dniach 19 – 22.07. 2024 r., szczegóły w gablocie oraz na stronie parafialnej na Facebook.
 12. W minionym tygodniu odeszła śp. Anna Szeliga l. 42 oraz śp. Michał Gargaś l. 77, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu.
 13. (9.30 i 11.30) Błogosławieństwo dzieci.