Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie – 28.05.2017 r.

  27 maja 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie – 28.05.2017 r.

 

 1. (930) Zapowiedzi.
 2. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: ZAJĄC, TOMCZYK, WRÓBEL, PIENIĄŻEK, JASION.
 3. 3. W sobotę święcenia kapłańskie w Katerze Rzeszowskiej. Pamiętajmy o tym w modlitwach.
 4. W sobotę w Boguchwale o godz. 1000 Dzień skupienia Dzieła Intronizacji NSPJ Króla królów i Pana panów, prowadzony przez o. Redemptorystę i Animatorów tej wspólnoty. Zachęcamy do udziału, szczegóły na afiszu.
 5. W niedzielę prymicje w Zwięczycy.
 6. W Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej w tym dniu Święto Dziękczynienia.
 7. Katolicki Klub Sportowy „Alpin” w Rzeszowie organizuje rowerową pielgrzymkę z Rzeszowa do Sanktuarium w Mariazell w Austrii. Szczegóły na stronie internetowej Klubu.
 8. Na wakacjach Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje różne formy godnego ich przeżycia. Są to rekolekcje, obozy wędrowne, formacyjno-wypoczynkowe. Zajmuje się tym Ruch Światło-Życie, KSM, RAM. Informacji udzielają księża wikariusze. Rodziców prosimy o wsparcie tego dzieła.
 9. Za dwa i pół tygodnia odbędzie się procesja Bożego Ciała. W tym roku wybieramy się główną drogą w kierunku Rzeszowa. O przygotowanie ołtarzy prosimy gospodarzy i sąsiadów miejsca.

I ołtarz – obok budynku gospodarczego P. Kalandyk,

II ołtarz – przy transformatorze, obok. P. Ficek,

III ołtarz – obok drogi, przy posesji P. Dryja,

IV ołtarz – na placu przed budynkiem Banku Spółdzielczego.

Wydaje się, że przygotowanie ołtarzy jest zaszczytem, a nie przykrym obowiązkiem.

 1. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć po Mszach Świętych książkę o Parafii Boguchwała, w tym również o Niechobrzu.
 2. W sobotę i niedzielę kolejne XXI Spotkanie Młodych w Lednicy k. Poznania. Warto się tym zainteresować.
 3. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. We czwartek nie będzie adoracji NS, gdyż w piątek wieczorem będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 2000, a po niej nabożeństwo nazywane „Drogą Światła”. Pójdziemy z lampionami do kolejnych stacji z rozważaniami i modlitwą.
 4. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę, wyjątkowo od godz. 1400, gdyż przed południem są świecenia kapłańskie kolegów naszych księży wikariuszy. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo różańcowe w duchu fatimskim. kapłani uczestniczą w święceniach kapłańskich.