Ogłoszenia parafialne – XII niedziela zwykła – 19 czerwiec 2016 r.

  18 czerwca 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1. (07:30) Zapowiedzi:
 2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: SIOREK, BARTUSIK, PARA, SURÓWKA, MISZTUK.
 3. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msza Święta na zakończenie Gimnazjum będzie we czwartek o godzinie 07:45, zaś dla Szkoły podstawowej w piątek o godzinie 08:00. Spowiedź dla wszystkich będzie we wtorek od godziny 16:30.
 4. 06 lipca przychodzą do nas piesi pielgrzymi z Przemyśla na Jasną Górę. Prosimy o zgłaszanie gotowości przyjęcia pątników na nocleg. Resztę noclegów będą poszukiwać kwatermistrzowie
  w dniu przyjścia do Niechobrza.
 5. Równocześnie informujemy, że 04.08 wyruszy na pątniczy szlak do Częstochowy Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa pod hasłem „Zanurzeni w Miłosierdziu”. Ksiądz biskup Jan Wątroba, nasz Ordynariusz, w specjalnym słowie zachęca nas do udziału w tym pielgrzymowaniu.
 6. Istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z Papieżem Franciszkiem i Mszę Świętą podczas Światowych Dni Młodzieży 30-31.07 bez uprzedniej rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Można zamówić darmowe bilety wstępu na Campus Misericordiae do sektorów zamkniętych i udać się własnym środkiem transportu na plac w Brzegach koło Krakowa. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii chęci nabycia biletu, a zamówimy odpowiednią ilość wejściówek. Zachęcamy młodzież do skorzystania z tej możliwości. „Nie lękajcie się” mówił Jan Paweł II i powtarzają to księża Biskupi Polscy w zaproszeniu do udziału w Światowych Dniach Młodzieży: „Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udziału we wspólnym wyznaniu wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii
  i Jego Kościoła”.
 7. Za dwa tygodnie Odpust w naszym sanktuarium. To wielkie święto w parafii. Zapraszajmy naszych znajomych i krewnych mieszkających w innych miejscowościach.
 8. Na wakacjach nasi księża wikariusze prowadzą różne formy zajęć z młodzieżą poza parafią,
  lub udają się na pielgrzymkę i urlop. Wobec tego, tam gdzie będą przebywać będą odprawiać Msze Święte w intencjach przyjętych w naszej parafii. Jeśli zatem będą wyznaczone dwie intencje mszalne w danym dniu, to jeden z księży odprawi u nas w obu tych intencjach, a drugi w tym samym dniu również w tych obu intencjach, tam gdzie będzie przebywał.