Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła – 22 czerwca 2014 r.

  21 czerwca 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (9:30) Zapowiedzi przedślubne.

2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy angażowali się w godne przeżycie procesji Bożego Ciała, a więc tym, którzy przygotowali ołtarze, wszystkie były piękne, pomysłowe i z głęboką treścią teologiczną, strażakom, liturgicznej służbie ołtarza, prowadzącym śpiewy, rodzicom i dzieciom. „Bóg zapłać”.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła. Na jutro prosimy parafian z następujących rodzin:

- Dral

- Bober

- Kalandyk

- Gołąb

- Hachamowski

4. We wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z tej racji nie ma w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Odpust w katedrze rzeszowskiej.

6. W sobotę święto Niepokalanego Serca NMP.

7. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msze św. na zakończenie będą:  dla gimnazjum we czwartek o godz. 7:30, zaś dla podstawówki w piątek też o 7:30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie we środę od godz. 16:30. Na mszę zapraszamy uczniów oraz nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i rodziców.

8. W niedzielę Uroczystość Swiętych Apostołów Piotra i Pawła. W Zgłobniu odpust. Suma o godz. 11:00. Tamtejszy ks. Proboszcz zaprasza.

9. Za dwa tygodnie odpust w naszej parafii. W dniu odpustu po południu 6.07 przyjdą do nas piesi pielgrzymi z Przemyśla na Jasną Górę. Proszą nas o przyjęcie na nocleg. Kto chce ich gościć w swoim domu prosimy, aby podał do zakrystii lub kancelarii taką ofertę zapisując na kartce nazwisko i adres oraz ilość osób na nocleg. Jeżeli będzie miejsce wtedy kwatermistrz z grupą pomocników przejdzie po domach prosząc o miejsce. Chodzi o to by nie szukać potem dodatkowych noclegów lub nie iść już z pytaniem do tych domów, które zgłosiły chęć przyjęcia pątników.

10. Na wakacjach nasi księża będą prowadzić rekolekcje lub inne formy duszpasterskie poza naszą parafią albo będa na urlopie u swoich rodziców. Wobec tego tam będą odprawiać msze św. w intencjach przyjętych w naszej parafii. Jeżeli będą wyznaczane z intencji mszalnych w danych dniu, to jeden z księży odprawi u nas w obu tych intencjach i również w tym samym dniu, w tych obu intencjach odprawi drugi kapłan, tam gdzie będzie przebywał.

11. Intencje mszalne.