Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła – 10 sierpnia 2014 r.

  09 sierpnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7:30) Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

- Dryja

- Miąsik

- Chmiel

- Czyż

- Ziemiński

3. Sanktuarium MB Wniebowziętej w Lipinkach koło Gorlic zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 14 – 17 sierpnia. Szczegóły na afiszu.

4. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwane świętem MB Zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Z racji wysokiej rangi święta choć wypada ono w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze Święte jak w każdą zwykłą niedzielę. Na mszy św. o godz. 11:20 uroczyste poświęcenie wieńców dożynkowych i ziela.

5. W tym dniu są gminne dożynki w Nosówce. Sądzimy, że udadzą się tam z wieńcami nasi wieńczarze. Początek dożynek o godz. 14:30.

6. Ojciec św. Franciszek udaje się w dniach 13 – 18 sierpnia z wizytą apostolską do Korei Południowej i będzie brał udział w VI Azjatyckim Dniu Młodzieży. Wspierajmy go modlitwami i słuchajmy co mówi, bo to dla nas też jest ważne.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest ciekawy artykuł w Gościu Niedzielnym zatytułowany „Obdarowani” o budowaniu więzi małżeńskiej, „Rycerz Niepokalanej” w nowej szacie graficznej zachęca do przejrzenia.

8. Intencje mszalne.