Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014 r.

  19 lipca 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (9:30) Zapowiedzi przedślubne.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła i wszystkie prace wokół niego. Na jutro prosimy parafian z następujących rodzin:

- Kalandyk

- Stochla

- Uliasz

- Żybura

- Wróbel

3.  W sobotę liturgiczne wspomnienie Joachima i Anny rodziców NMP. Pamiętajmy w modlitwie (i nie tylko) o naszych żyjących, czy już zmarłych, rodzicach i dziadkach.

4. W przyszłą niedzielę z racji św. Krzysztofa, którego wspomnienie przypada 25.07 (w piątek) będziemy się modlić po każdej mszy przedpołudniowej za kierowców i błogosławić pojazdy. W tym dniu podobnie jak w całej Polsce będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.

5. Nasz pan organista wczoraj zawarł sakramentalny związek małżeński i przez 2 tygodnie będzie na urlopie. Będziemy radzić sobie sami ze śpiewem.

6. Zakupiliśmy jednokomorowy katafalk chłodniczy do kaplicy cmentarnej. Można więc bezpośrednio z domu, czy ze szpitala przywozić ciała śp. zmarłych do kaplicy. Przy tej okazji kilka informacji dotyczących pogrzebów. Jak wiecie w naszej parafii nie płaci się za miejsce na cmentarzu. Gdy jednak robi się nagrobek wypadałoby to zgłosić w kancelarii a wykonawcy powinni mieć takie zezwolenie, za które też nie przyjmujemy żadnych pieniędzy, ale chodzi o porządek i żeby nie było samowoli. Nie rezerwujemy też miejsc na cmentarzu. Jeżeli chce się, by zostawić miejsce dla współmałżonka/ki należy to zgłosić grabarzowi i zastanowić się czy grobowiec będzie tak że trumny będą obok siebie czy jedna nad drugą, bo okazuje się, że niektórzy zmieniają decyzję i potem jest zbyt wielka, bo około 1 metra odległość jednego nagrobka obok drugiego. Kiedy wychodzimy z kaplicy zabieramy krzyż, chorągwie i za nimi idą wieńce. Dobrze by było by najbliższą rodzinę wyręczyć w ich niesieniu, bo oni powinni iść za trumną. Pieśń nazwaną „Ostatnim pożegnaniem” będziemy śpiewać bezpośrednio po mszy św. gdy kapłan odejdzie od ołtarza, bowiem na cmentarzu wychodzi na to, że śpiewa tylko celebrans z organistą, a w kościele będzie tekst na ekranach dla wszystkich.

7. Komunikat – Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

8. Intencji mszalne.

9. Ogłoszenie pana Sołtysa: IV opłaty śmieciowej odbierana będzie od 25 (piątek) do 31 lipca (czwartek). Szczegóły na afiszach.