Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła– 19.08.2018 r.

  18 sierpnia 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła– 19.08.2018 r.

 

 1. Jesteśmy wdzięczni za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: ŻUCZEK, CZEKAJ, BOREK, CHROMIK, KURC
 2. 2. W Sanktuarium bł. ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie 23.08. we środę uroczystość odpustowa. Suma o godz. 11.00 na którą zaprasza ks. Kustosz.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość MB Częstochowskiej. Odpust w Lutoryżu, na który zaprasza tamtejszy ks. Proboszcz. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 4. W katedrze rzeszowskiej zaś w tym dniu Dożynki Diecezjalne. Od godz. 11.00 przyjmowanie delegacji, o 11.30 program słowno-muzyczny, zaś o 12.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa. Następnie poświęcenie i prezentacja wieńców dożynkowych.
 5. U nas tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia Droga Krzyżowa pod krzyż milenijny z modlitwą o trzeźwość. Wyruszamy z krzyżówki przy szkole o godz. 15.00.
 6. Już dzisiaj informujemy, że Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w dniach 30.08.-1.09. przy Katedrze rzeszowskiej w Parku Papieskim  w Rzeszowie. Szczegóły na stronie internetowej. Zachęcamy naszą młodzież do udziału.
 7. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne ogłaszają nabór na nowy rok akademicki 2018/19. Jego celem jest pogłębienie wiedzy religijnej oraz rozwój życia duchowego i więzi z Kościołem. Informacje są dostępne na stronie internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.
 8. Msze Święte Gregoriańskie za śp. Stanisława Ziemniaka będą odprawione w listopadzie w Czechach.
 9. Decyzją ks. Biskupa nasz dotychczasowy Ksiądz Wikariusz został skierowany do parafii św. Krzyża w Rzeszowie. Dziękujemy mu za posługę w naszej parafii, a Matka Boża niech nadal go wspiera w prowadzeniu ludzi do Boga.
 10. Decyzją Władz Prowincji Zakonnej Sióstr Serafitek przestaje istnieć dom zakonny w naszej parafii. Dziękujemy Siostrom za 46 lat posługi w naszej parafii w różnym charakterze; czy to jako organistka, dyrygentka, zakrystianka, katechetka, odpowiedzialna za Dom Rekolekcyjny, kucharka również na plebani. Niech Bóg wynagrodzi za to, co tu czyniły, za troskę o sprawy kościelne i modlitwę. Siostry przechodzą do macierzystych domów w Rzeszowie i Krakowie.
 11. Z racji osiągnięcia wieku emerytalnego dotychczasowy proboszcz z dniem 24.08. przestaje pełnić swoją posługę. „Bóg zapłać” za 27 lat pracy duszpasterskiej. Jeśli zdrowie i siły pozwolą, zamieszka przy parafii i będzie pomagać. Na jego miejsce ks. Biskup wyznaczył ks. mgr lic. Andrzeja Srokę, dawnego naszego wikariusza, ostatnio przebywającego w Irlandii. Z Racji uczestniczenia w Światowym Kongresie Rodzin, ks. Andrzej przybędzie do nas w ostatnie dni sierpnia. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.