Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła – 24 sierpnia 2014 r.

  23 sierpnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

- Bembenek

- Ilnicki

- Świeca

- Świeca

- Świeca

 

2. W związku z potrzebą pomocy poszkodowanym w okolicach Rzeszowa i Jasła ks. bp Ordynariusz zaleca, by dzisiaj zorganizować we wszystkich parafiach diecezji zbiórkę do puszek na ten cel. Po Mszy Świętej Ministranci będą oczekiwać przed kościołem za życzliwą pomoc.

3. We wtorek Uroczystość MB Częstochowskiej. Będzie to także dzień modlitw i pokuty za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Msza Święta jak w zwyczajny dzień, przychodzimy liczniej.

4. W tym samym dniu w Rzeszowie VI marsz na rzecz trzeźwości. O godzinie 18:00 Msza Święta w kościele Świętego Krzyża, a później marsz ulicami 3-go Maja i Kościuszki na Rynek.

5. W przyszły piątek spowiedź dzieci i młodzieży szkolnej przed rozpoczęciem roku szkolnego. Rozpoczniemy ją o godzinie 16:00.

6. W przyszłą niedzielę dożynki diecezjalne  rzeszowskiej katedrze. O godzinie 11:00 przyjmowanie delegacji z wieńcami, oraz program słowno-muzyczny, zaś o godzinie 12:00 Uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza. Mamy nadzieję, że będziemy tam reprezentowani także przez naszą delegację z wieńcami.

7. W przyszłą niedzielę, ostatnią w sierpniu, już tradycyjnie udamy się pod krzyż milenijny odprawiając drogę krzyżową w int. trzeźwości. Wyruszamy na nią o godzinie 15:00 od krzyżówki przy szkole.

8. Od dłuższego czasu przychodzi na myśl pomysł, by wyruszyć z pielgrzymką do Leżajska. Dawniej Wasi przodkowie i niektórzy z Was udawali się tam pieszo. Niektórzy wyrażają życzenie, by tam się udać. W tym roku wyruszymy tam autokarami w pierwszą sobotę września, czyli 06 września. Kiedyś, być może, pójdziemy pieszo. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli w kancelarii i zakrystii, oraz u Pani Zofii Kalandyk z Banku Spółdzielczego. Szczegóły podamy za tydzień.

9. W dzisiejszym Gościu niedzielnym jest pierwsza płyta mp3 z nagraniem Dzienniczka Świętej Siostry Faustyny. Następne płyty będą 14.09 i 05.10. Cena Gościa ta sama.

10. Przypominamy o dzisiejszej konferencji na temat duchowych zagrożeń, która będzie na dużej sali domu rekolekcyjnego o godzinie 14:00.

11. Intencje mszalne: