Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła– 3.09.2017 r.

  02 września 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła– 3.09.2017 r.

 

 1. (7.30) Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn, za tydzień dla kobiet.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1220 w Parku matki Bożej za kościołem w ramach ogólnopolskiego wspólnego czytania, będziemy czytać „Wesele” Wyspiańskiego. Poprzedzi je prezentacja teatralna. Zachęcamy do udziału.
 3. 3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza Święta dla Gimnazjum będzie o 730, zaś dla Szkoły Podstawowej o 830. Zapraszamy nie tylko uczniów, ale także wychowawców, pracowników szkoły i rodziców.
 4. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: CZARNIK, MAZUR, RZEPKA, SOWA, KUTER.
 5. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 2100.
 6. W bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie od czwartku 7 – 12.09. będzie trwał Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, na który zapraszają oo. Bernardyni. Szczegóły na afiszu.
 7. W piątek święto Narodzenia NMP. Msze Święte jak w tygodniu. Księża Biskupi Polscy oddali Niepokalanemu Sercu Maryi naszą Ojczyznę, potem uczynił to nasz Biskup Ordynariusz  oddając naszą diecezję. Dzisiaj dokonamy oddania w naszej parafii, zaś 8 września we czwartek uczynimy to w naszych rodzinach. Wieczorem uklęknijmy przed obrazem lub figurą Matki Bożej, odmówmy akt oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Teksty do zabrania są na stolikach za ławkami.
 8. W sobotę w Czudcu uroczystość 15 rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej – Królowej Różańca Świętego. Msza Święta na stadionie o godz. 1100. Na tę uroczystość wybieramy się w pieszej pielgrzymce. Wyjście z placu kościelnego o godz. 800.  
 9. Duszpasterstwo Rodzin diec. Rzeszowskiej organizuje różnorodne zamknięte rekolekcje dla małżeństw. Informacje w Internecie lub kancelarii.
 10. W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Warto się uczyć, nawet w późniejszym wieku.
 11. Po wakacjach wznawiamy działalność grup duszpasterskich: w środy o 1630 – spotkania DSM, o 1645 – LSO, w czwartki Mszą Świętą – bierzmowani (w najbliższy spotkanie dla dziewczyn), w piątki Mszą Świętą– OAZA, w soboty o 1000 – kandydaci na ministrantów. Zapraszamy do podjęcia formacji.
 12. Int. mszalne: