Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014 r.

  30 sierpnia 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (9:30) Zapowiedzi

2. Caritas diecezjalna dziękuje za ofiary na rzecz ofiar poszkodowanych przez huragan.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

- Róg

- Szczepek

- Zdun

- Kotarski

- Rzepka

4. Jutro przypada 75 rocz. wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tym za jaką cenę uzyskaliśmy wolność.

5. Również jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. dla gimnazjum będzie o godz. 7:30, zaś dla szkół podstawowych o godz. 8:30. Zapraszamy nie tylko uczniów, ale także nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i rodziców.

6. W tym tygodniu I czwartek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu po mszy wieczornej do Apelu Jasnogórskiego. W piątek zachęcamy młodzież szkół średnich do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego. Wypada z czystym sumieniem zabrać się do nauki i formowania swojej osobowości.

7. W sobotę różaniec w duchu fatimskim.

8.  W sobotę w katedrze spotkanie powakacyjne młodzieży, która uczestniczyła w rekolekcjach oazowych. Początek o godz. 10:00.

9. W sobotę jak już zapowiadaliśmy, udajemy się autokarem na pielgrzymkę do Leżajska. Wyjeżdżamy z placu przy kościele o godz. 8:00.

10. W związku z powyższymi wydarzeniami do chorych udajemy się trochę o innej porze. I tak: na Dół, tam gdzie zwykle jeździ ks. Patryk pojedzie ks. Proboszcz w I piątek, od 8:00, zaś ks. Mateusz zacznie w I sobotę od godz. 14:00.

11. W przyszłą sobotę zmiana tajemnic różańcowcych dla mężczyzn.

12. Za 2 lata będzie w Polsce spotkanie młodzieży z całego świata z Ojcem Świętym. Chcemy się włączy duchowo w przygotowanie i przeżycie tego wydarzenia, a także dać szansę młodzieży starszej (szkoła średnia i starsza) tej która nie należy do Oazy na pogłębienie wiary i wspólnoty. Dlatego od najbliższej niedzieli 7.09, jeden raz w miesiącu w I niedzielę miesiąca zapraszamy młodzież na mszę św. o godz. 16:30. Kazanie wygłosi zaproszony kapłan, a po mszy św. w świetlicy lub sali rozmowy na tematy ich interesujące, czasem z zaproszonymi gośćmi przy kawie.

13. Dzisiaj o godz. 15:00 zapowiadana droga krzyżowa pod krzyż milenijny.

14. Sołtys informuje, iż trzecia rata podatku i piąta opłaty śmieciowej obierana będzie w dniach od 6 września (sobota) do 15 września (poniedziałek) według harmonogramu dostarczonego z decyzjami podatkowymi oraz zamieszczonego na tablicach ogłoszeń.

15. Intencje mszalne.