Ogłoszenia parafialne – XXV niedziela zwykła – 20 wrzesień 2015 r

  20 września 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1. Piesi pielgrzymi na odpust do Dębowca dziękują za smaczny poczęstunek, jaki otrzymali w naszej parafii.
 2.  Ojciec Święty Franciszek udał się na Kubę i do Stanów Zjednoczonych w kolejną podróż apostolską. Towarzyszmy Mu słuchając Jego przemówień i łącząc się z Nim duchowo przez Radio Maryja i telewizję TRWAM, oraz wspierajmy Go modlitwą.
 3. Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Przekaz
  w rodzinie jako uprzywilejowanym miejscu spotkania w bezinteresownej miłości”. Na tę okoliczność Papież Franciszek skierował do całego Kościoła orędzie, zaś ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu w Episkopacie, specjalne słowo. Jest ono zamieszczone
  w tygodniku Niedziela. Z racji wspomnianego dnia w naszej diecezji zbieramy do puszek ofiary na utrzymanie katolickiego Radia Via.
 4. W tygodniku Niedziela znajduje się artykuł zatytułowany „Animator życia religijnego” o księdzu Józefie Musze, naszym byłym proboszczu. Zachęcamy do nabycia tego egzemplarza.
 5. W związku z mającym się odbyć Synodem Biskupów na temat powołania i misji rodziny w Kościele
  i świecie współczesnym, będziemy codziennie towarzyszyć naszymi modlitwami Ojcu Świętemu
  i Pasterzom Kościoła, już od dziś do rozpoczęcia 4 października Synodu i przez okres jego trwania do 15 października br.
 6. Kilkakrotnie zachęcaliśmy do włączenia się mężczyzn w działalność chóru parafialnego. Ponawiamy ten apel. Tym razem prosimy o podanie nazwisk i adresów mężczyzn, których widzielibyście jako przyszłych chórzystów. Kartki są na stoliku, lub można je przynosić w ciągu tygodnia do najbliższej niedzieli włącznie. Po konsultacji, ks. Proboszcz wystosuje do zgłoszonych osób zaproszenie. Mile widzimy także pozostałych członków dawnego chóru męskiego.
 7. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:
  - Ostrowski
  - Kwiek
  - Pieniążek
  - Rzepka
  - Ferenc
 8. We wtorek w diecezjalnym domu Tabor o godzinie 18:00 odbędzie się tzw. „Wieczór charyzmatyczny”.
 9. W najbliższą sobotę i niedzielę XXX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegóły na afiszu.