Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła– 24.09.2017 r.

  23 września 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła– 24.09.2017 r.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: RAK, KACZMAREK, GOŁĄB, NALEPA, SIOREK, NALEPA.
  2. We wtorek 26.09. w Domu Diecezjalnym „Tabor” o godz. 1915 spotkanie z aktorem Krzysztofem Czeczotem, który uczestniczy w dźwiękowej adaptacji Pisma Świętego.
  3. 3. Za tydzień w niedzielę 1.10. franciszkański odpust w naszym Sanktuarium. Rozpoczynamy go w sobotę o godz. 700 Mszą Świętą z kazaniem dla chorych i starszych, o 1700 spowiedź dla chętnych i o 1800 Msza Święta, a po niej różaniec dróżkach radosnych.

W niedzielę Msze Święte, jak w każdą niedzielę, czyli o 730, 930, 1120, 1630. Po porannej Mszy Świętej różaniec na dróżkach . Kazanie odpustowe poświęcone 100-lecia utworzenia Rycerstwa Niepokalanej będzie głosił ks. Paweł Koleśnikowicz- redaktor Radia VIA i pracownik Sądu Biskupiego. O godz. 930 ks. dr Wiesław Matyskiewicz, nasz dawny wikariusz będzie świętował 25 rocznicę święceń (z obrazkami i specjalnym błogosławieństwem) .

W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w niedzielę  są przed Mszą Świętą wieczorną i rozpocznie się o 1630, zaś w ciągu tygodnia po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 1800. Róże kobiet zapraszamy do adoracji  wg numerów odpowiadającym datom, całe Róże nie tylko delegatki. Dzieci zapraszamy do codziennego udziału. Będą one otrzymywać plansze  i obrazki na każdy dzień, związane ze 140 rocznicą objawień MB Niepokalanej w Gietrzwałdzie na Warmi. Niezależnie od tego prosimy, aby przynajmniej  przychodziły wg następującego porządku:

Pon. – kl. I i II, Wt – kl. III i IV, Śr – kl. V i VI, Czw – kl. VII, Pt – kl. II i III Gim, Sb – Starsza młodzież.

  1. Diecezja rzeszowska włącza się w Ogólnpolską akcję modlitewną pod nazwą: „Różaniec do granic”, które odbędzie się w sobotę 7.10. we wszystkich parafiach Polski wzdłuż jej granic. Szczegóły na afiszach. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Komańczy, gdzie internowany był prymas Wyszyński i powstały Jasnogórskie Śluby Narodu. Koszt wyjazdu 30 zł i zapisy w kancelarii do soboty 30.10. Wyjazd o 730.
  2. Już dzisiaj ogłaszamy, że jak co roku Towarzystwo im. św. Brata Alberta będzie u nas zbierać płody rolne na rzecz kuchni dla ubogich w Rzeszowie. Zbieranie rozpocznie się 4.10. (środa) od Ronda na Górze w kierunku Radzielówki. Worki wystawiamy przy drodze.
  3. Za 2 tygodnie w niedzielę 8.10. rozpoczną się Katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży. Odbywać się będą one w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1630, czyli 1730 – 15 spotkań. Warto ją odbywać wcześniej, a nie tuż przed ślubem. Jest więcej czasu na przemyślenie i odpowiednie przeżycie małżeństwa. Katecheza przedślubna dla narzeczonych odbywa się u nas co miesiąc po Mszy Świętej o godz. 930.