Ogłoszenia parafialne –XXVI Niedziela Zwykła –25 września 2016 r.

  26 września 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: CZEKAJ, REBIZAK, ŻUCZEK, SZAJNA, ORŁOŚ, MIESZEK, ANTAS.

2. We środę po Nowennie próba chóru przed odpustem franciszkańskim. Zapraszamy chórzystów stałych i nowych do udziału w tej dobrej sprawie.

3. We czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udają się kapłani o godz. 8:30. Wieczorem rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które w tygodniu są po mszy św. wieczornej, a w niedzielę przed mszą św. wieczorną. Róże kobiet zapraszamy do adoracji wg. numerów odpowiadających datom miesiącu. Całe róże nie tylko delegatki. Chętne dzieci zapraszamy do codziennego udziału. Będą one mogły otrzymywać obrazki na plansze w formie korony na obrazie Matki Bożej Częstochowskiej, bo w przyszłym roku będziemy obchodzić 300 lecie jego koronacji. Niezależnie od tego prosimy, aby jak w poprzednich latach przychodzić przynajmniej wg. następującego porządku:

Poniedziałek – klasa I i II                                   Czwartek – klasa I gimnazjum

Wtorek – klasa III i IV                                       Piątek – II i III gimnazjum

Środa – klasa V i VI                                              Sobota – pozostała młodzież

5. W sobotę rozpoczynamy nasz odpust. Porządek uroczystości: sobota godzina 7:00-msza św. z kazaniem dla starszych i chorych, godzina 16:30- spowiedź, godzina 18:00 – Msza św. – po niej różaniec na Dróżkach Radosnych

Niedziela: Msze św. jak w każdą niedzielę czyli o 7:30, 9:30 i 11:20 oraz 16:30. (Rano po mszy św. różaniec na dróżkach bolesnych). Kazanie będzie przed południem głosił i sumę odprawi ks. dr Marek Story – Wice- kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

6. W auli domu Tabor we czwartek można obejrzeć film „Apostoł”, opowiadający o muzułmaninie, który nawraca się na wiarę chrześcijańską i przyjmuje chrzest. Film zakazany we Francji. Początek filmu o godzinie 19:00. Wstęp – dobrowolna ofiara.

7. Aby nie przedłużać ogłoszeń w odpust, już dziś informujemy, że 6 października we czwartek, Towarzystwo Brata Alberta będzie u nas zbierać płody rolne na rzecz kuchni dla głodnych w Rzeszowie. Zbieranie rozpocznie się od Ronda na Górze o godz. 9:00 do Radzielówki. Worki wystawiamy przy drodze.

8. W sanktuariach diecezji tzw. Kościołach Stacyjnych, gdzie są bramy miłosierdzia i gdzie można zyskiwać odpust zupełny są organizowane Wieczory Miłosierdzia, mające charakter czuwań, nieszporów wraz z katechezą. Terminy (dzień i godzina) oraz miejsca pokazane są na afiszu w przedsionku kościoła.

9. Za 2 tygodnie 9 października w niedzielę rozpoczniemy katechezę przedmałżeńską dla młodzieży. Spotkania odbywać się będą po mszy św. wieczornej około godz. 17:30. Zapraszamy młodzież, która ukończyła 18 lat. Na przygotowanie do małżeństwa składają się 3 etapy: przygotowanie dalsze, bliższe i bezpośrednie. To pierwsze daje rodzina i szkoła, drugie katecheza przedmałżeńska dla młodzieży po 18 roku życia i trzecie – katecheza przedślubna dla narzeczonych. Katecheza przedmałżeńska ma się odbyć w parafii i trwać powinna 1 rok, albo minimum 3 miesiące. Tematów jest wiele (około 30). Warto ją odbyć wcześniej, a nie tuż przed ślubem. Jest więcej czasu na przemyślenie, a potem na godne przeżycie narzeczeństwa.

10. Do tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest płyta z filmem „Bóg nie umarł”, bez dodatkowej dopłaty.

11. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Centrum Medyczne MEDYK zachęca, aby pomyśleć o swoim sercu nie tylko w wymiarze duchowym, ale też jako o żywym organie. Na rynku w Rzeszowie w godz. 12:00-18:00 odbywają się badania i edukacja, co dla serca jest ważne i jak o nie dbać, połączone z zabawą, występami artystycznymi i atrakcjami dla dzieci. Kardiolodzy zapraszają też do skorzystania z bezpłatnych porad. Szczegóły na plakacie przy wejściu.