Ogłoszenia parafialne – XXVI niedziela zwykła – 27 wrzesień 2015 r.

  27 września 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro prosimy parafian z następujących rodzin: Janowska
  Grzebyk
  Adamczyk
  Baran
  Kalandyk
  Krok
  Solecki
 2. We wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 3. We środę, po Nowennie, próba chóru przed odpustem. Zapraszamy Panów chórzystów.
 4. We czwartek początek nabożeństw różańcowych, które na tygodniu odprawiamy po Mszy Świętej, natomiast w niedzielę przed Mszą Świętą wieczorną. Tradycyjnie zapraszamy do adoracji róże kobiet wg numeru róży odpowiadającego dacie. Zapraszamy nie tylko delegatów, ale całe róże. Rodziców prosimy, aby przypilnowali dzieci, które będą mogły codziennie otrzymywać obrazki i przyklejać je na specjalną plansze. Te z nich, które będą najczęściej na różańcu, otrzymają na końcu pamiątki. Niezależnie od tego, prosimy, by tak jak w poprzednich latach przychodziły wg porządku:
  Poniedziałek: kl. I i II
  Wtorek: kl. III i IV
  Środa: kl. V i VI
  Czwartek: kl. I GIM
  Piątek: kl. II i III GIM
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi nie tylko w pierwszy piątek, ale także wcześniej,
  w inne dni, rano i wieczorem, zwłaszcza, że przed nami franciszkański odpust.
 6. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę od godziny 8:30.
 7. Ze względu na to, że w przyszłą niedzielę jest odpust, by nie przedłużać wtedy ogłoszeń, już dzisiaj informujemy o dwóch sprawach:
  - jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie kolejny raz będzie organizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego AGD i RTV. U nas będzie to 8 października (czwartek) do godziny 14:00. Zwozić te rzeczy na plac przed domem rekolekcyjnym będzie można dopiero po odpuście;
  - towarzystwo im. Św. Brata Alberta będzie zbierać płody rolne dla głodnych, którzy korzystają
  z wyżywienia przygotowanego przez palcówki w/w Towarzystwa. Tradycyjnie samochód będzie jechał począwszy od Górnego Ronda do Radzielówki. Worki wystawiamy przy drodze. Zbiórka ta odbędzie się również po odpuście. Datę podamy w niedzielę.
 8. W sobotę rozpoczynamy odpust franciszkański. Rano o godzinie 7:00 Msza Święta dla starszych
  i chorych, tych, którzy nie mogą być wieczorem. Przed Mszą Świętą możliwość spowiedzi dla nich. Wieczorem Msza Święta o godzinie 18:00, a później procesja po dróżkach radosnych. Od godziny 17:00 spowiedź dla chętnych. W niedzielę Msze Święte jak w każdą niedzielę, czyli o 7:30, 9:30, 11:20 i 16:30. Kazanie na Mszach Świętych przed południem wygłosi ks. dr Krzysztof Golas, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
 9. Msze Święte gregoriańskie za śp. Zofię Wiech będą odprawiane od 01 do 30 listopada przez polskiego kapłana pracującego w Czechach.