Ogłoszenia parafialne – XXVII niedziela zwykła, Odpust Św. Franciszka – 04 październik 2015 r.

04 października 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,
  1. Dzisiaj w Rzymie rozpoczyna się XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad będą „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Wspierajmy Synod modlitwą i zainteresowaniem.
  2. (7:30) Po Mszy Świętej Różaniec na dróżkach bolesnych. Zbieramy się przy pierwszej kaplicy.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w ubiegłym tygodniu, a na jutro prosimy parafian z następujących rodzin:
    - Żarów
    - Mazur
    - Rzepka
    - Sowa
    - Czarnik
  4. We wtorek (06.10) o godzinie 9:00 Towarzystwo im. Św. Brata Alberta będzie zbierać płody na dożywienie biednych i bezdomnych. Rozpocznie na Górnym Rondzie.
  5. We środę Święto MB Różańcowej. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach październikowych.
  6. We czwartek (08.10) o godzinie 14:00 będą odbierane tzw. elektrośmieci,
    o czym mówiliśmy tydzień temu. Można je składać na placu przy domu rekolekcyjnym, już od poniedziałku.
  7. W piątek (09.10) o godzinie 18:00 rozpoczynają się rekolekcje zamknięte dla osób chorych na chorobę alkoholową. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Trwać będą do niedzielnego obiadu włącznie.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.
  9. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem
    „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej racji będziemy zbierać do puszek ofiary na wsparcie w wykształceniu uzdolnionej, ale biednej młodzieży. Sięgnijmy też do nauczanie Św. Jana Pawła Wielkiego.